קמפיין הבחירות כבר החל ביום העצמאות

איך יום חגם של הישראלים הפך להיות קמפיין בחירות, של המפלגות הגדולות. והאם תגובת הישראלים, בכך שמספר גדול מהם בחר לא לתלות את הדגל. היא תשובה לממשלה בעניין מהו יום העצמאות. הטור של שלומי פרידמן

 

את קמפיין הבחירות הביזארי הזה התחיל כבוד ראש הממשלה שההתמכרות החדשה ישנה שלו לתקשורת (וגם לסיגרים) לא פסחה על הטקס, בהר הרצל עם סרטון תעמולה: על פועלו וחוזקו של מר בנימין נתניהו. אחד הדברים המדהימים הוא, שיש דברים בסרטון דברים שביום בחירות רגיל היו נחשבות כיותר מדי תעמולה אבל ביום חג שכזה מי סופר.

אין כמו המדינה שלנו. אין כמו העם שלנו. חג עצמאות שמח, ישראל! There is no country like ours. There is no people like ours. Happy Independence Day, Israel!

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שני 1 מאי 2017

ולאחר ראש הממשלה גם מירי רגב הרגישה שהאדמה רועדת. והיא חייבת יותר זמן מסך. אולי זו הסיבה שראו אותה בטקס 13 פעמים. לשם השוואה את השרה שקד, שידועה כשרה השנואה בבית בבלפור ראו פעם אחד בכל הטקס. וגם זמן המסך הזה לא היה יותר משניה.

וכך הצליחה רגב להרוג שתי ציפורים במכה. גם להזכיר לציבור שמירי תמיד למעלה, מכוונת הכל. וגם על הדרך להתחבב על הזוג מבלפור. שדרך אגב פניה של רעיית ראש הממשלה נראו תשע פעמים מקריות לא נראה.

מי שעוד ניצל את יום החג כהתנעה לקמפיין בחירות הוא: יו"ר העבודה הרצוג עם סרטון מביך. שבקיצור מנסה לשכנע את העם לשכוח מכל הבושות שעשה. ושנזכור את המטרה האמיתית למה אנחנו באמת פה. לשמור לו כיסא בממשלת נתניהו כי במשחק הכיסאות המוזיקלי הבא הוא  בפנים…

בנט לעומתם החליט ללכת על אסטרטגיית הפסיב אגרסיב. לחכות שימסרו לו כדורים ואז לזרוק אותם לבית ראש הממשלה.

הדוגמה הכי טובה לכך היא איך לא יום העצמאות. שזה גם היום בו אונסק"ו הכריז על ירושלים כשטח כבוש. רגב כרגיל קפצה בזעקה שיש לסגור את משרד אונסק"ו. לא נעים לי להיות זה שהורס מסיבות אבל אין משרד כזה. וקצת מפליא שהשרה לא יודעת, הרי זה לא כתבי צ'כוב.  לכל מדינה כולל מדינתינו הצנועה יש סניף של הארגון אבל הוא חלק ממשרד החינוך. וזה לא נראה לי משרד שמירי רוצה לבטל.

בנט כמובן בתגובה קורא לראש הממשלה לעשות מעשה שהרי בנט הוא רק בורג קטן במערכת. וזה לאחר שבנט תקף את נתניהו. בכך שכל הסיבה שטראמפ רוצה לעשות שלום נזקפת לזכותו של נתניהו, שלא עמד על האינטרסים של העם.

וכמובן שהדוגמאות ארוכות שהרי גם הח"כים החרדים לא סתם נזכרו פתאום בחילולי שבת. שלא נדבר על הטקס יום הזיכרון האלטרנטיבי של מרצ.

אז מה כנסת ישראל הבינה שהאזרח הפשוט עוד לא מבין. האדמה התחילה לרעוד, וזה רק עניין של זמן עד שהכדור שלג הזה יתחיל להתגלגל. ועוד לפני שמישהו יספיק לומר חקירת נתניהו מה איתה, והחוק לפיזור הכנסת יחל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למרות כל העצב היחידי שלא ניצל את היום הזה הוא לפיד העם קולט את זה טלכן הוא בסוף יהה ראש הממשלה הבא וחבל כי הימין הם אנשים טובים הם פשוט לא מתנהלי נכון ולכן הם יאבדו בסוף את השלטון אבל בעיקרון הוא צודק

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. השלומי הזה טוווב באמת יום העצמאות השנה הרגיש עצוב

    דוד מאור |
    הגב