קמפיין חדש: 'מחזירים את החרדקי"ם בתשובה'

המלחמה בחיילים החרדים עולה שלב: 'מחזירים את החרדקי"ם האומללים' – קמפיין חדש קורא לציבור החרדי להחזיר בתשובה את החיילים החרדים בצה"ל, ולשכנע אותם לעזוב את הצבא. "ערב יום הכיפורים הוא בדיוק הזמן לחזרה בתשובה

קמפיין חדש כנגד החיילים החרדים הופץ על ידי המטה כנגד הגיוס, תחת הכותרת 'מחזירים את החרדקי"ם האומללים'. הקמפיין קורא לבני הציבור החרדי, לנסות ולהחזיר בתשובה את החרדים שהתגייסו ל'נח"ל' 'שח"ר' והמסלולים החרדיים בצה"ל, ולגרום להם לעזוב את השירות, לטובתם ולטובת משפחתם.

יוצרי הקמפיין אמרו כי "לפי התורה ומסורת היהדות, הימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים, 'עשרת ימי תשובה', הם מחד גיסא ימים שבהם קל יותר לחזור בתשובה, ומאידך גיסא ימים שבהם מחפשים אחר זכויות ומעשים טובים, ובפרט אהבת חינם ו'בין אדם לחבירו'."

בהודעה שפרסמה המטה כנגד הגיוס נאמר כי אין מתאים מימים אלו, להטות את ליבנו לאחינו המסכנים, החרדים שנפלו בפח שנקרא 'המסלולים החרדיים בצה"ל'. בכך, עברו החרדים המסכנים על פסקם של גדולי ישראל מכל החוגים והעדות שאסרו כל שירות בצה"ל גם למי שאינו במסגרת לימודים וגם לצרכי פרנסה. אך מלבד זאת, במסגרת השירות הצבאי, נכשלים החיליים המסכנים בכל העבירות שבתורה, כאשר כידוע הנסיונות הרוחניים בצבא אינם מאפשרים כמעט ברירה אחרת מלבד לחטוא רח"ל.

עוד נמסר כי, "אהבת ישראל ואהבת החינם קוראים לנו, לכל אחד ואחד מאיתנו: ביום כיפור נאמר בתפילה 'אתה נותן יד לפושעים וימינך פשוטה לקבל שבים'. הבה נאמץ לנו אחד מאותם 'חללי צה"ל', ונחזיר אותו בתשובה, אל זרועותיו הפשוטות של הקדוש ברוך הוא. כי לעולם לא מאוחר לחזור בתשובה, ולמרות הקושי תמיד ניתן למצוא את הדרך לברוח ולהתחמק מהשירות האסור בצה"ל, ולהפוך מחרד"ק לחרדי ירא שמים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.