קניידלעך? "מאכל דלוח"

עצוב לשמוע שדרן מלא שנאת חינם נגד המגזר שלנו. אבל עוד יותר מעציב להיזכר שלפעמים גם אנחנו מלבים את אש המחלוקת. טורו של יחיאל פליישמן.

אינני מחובבי הקניידלעך. הנה אמרתי את זה ונשארתי בחיים.  יסלחו לי בני משפחתי מהצד ההונגרי ובעיקר הפולני. סבור אני שבמאכל דלוח עסקינן. הדבר הטוב היחיד שיצא מתוך הדיון המיותר שהציף את הרשת בשבוע שחלף, הוא שסוף סוף הצלחתי לאזור אומץ  ולהביע את דעתי השנויה במחלוקת קבל עם ואינטרנט על הקציצה החיוורת. זאת למורת רוחם של דור המייסדים למשפחת פליישמן נוחם עדן, אי שם בערבות אירופה.

מבזקים מיוחדים. כותרות מודגשות. דרישות להתנצלות. קבוצות מחאה בפייסבוק ועוד כהנה וכהנה.  כתבות עומק ומאמרי מערכת שוגרו בחיפזון למכונות הדפוס בעיתוני היום והשבועונים החרדיים, בזעקה כי גלי צה"ל הפך לסניף של ה-דר שטירמר.

שלא תהיה טעות: הדברים שנאמרו לא היו אמורים להיאמר. נקודה.  אינני מן הנוטים להיעלב או למחות כנגד אמירות אקראיות,  אך הפעם גם  אני מצאתי עצמי בין המוחים ואפילו בנחרצות. חשוב לציין כי הדברים נאמרו בשידור חי ללא עריכה, באמצע הלילה על ידי איש אנונימי בעל טעם רע מאד,  ובתכנית אנונימית  עוד יותר. אך ללא ספק מדובר באמירה גזענית רגעית ואומללה.

אבל עם יד על הלב, כמה מובילי דעת קהל  אתם מכירים בציבור החרדי המגדפים ואף  מקללים  את הציבור הכללי בתכניות רדיו עתירות רייטינג ובעצרות מול קהל משולהב ומאמין? אני מאמין ששנאת חינם היא שנאת חינם. נקודה. לא משנה מאיזה צד של המתרס היא מתגלית במלוא כיעורה.

אם רוצים לדבר על  האפלייה נגד הציבור החרדי, אוכל לתת לכם עשרות ואולי גם מאות כאלה. תשאלו את האקדמאים מסולסלי הפיאות המנסים להתקבל לעבודה. תשאלו את המשפחות מרובות הילדים שנפגעו קשות עקב הקיצוצים. תשאלו את ראשי הכוללים הרבים שנסגרו לאחרונה. אלו הבעיות האמיתיות שלנו, לא איזה יציאה דוחה אך שולית בשידור זניח ברדיו.

שיהיה לכם בתיאבון עם הקניידלאך. אני חושב שאנסה להימנע מהם, לא אתן להסתה להפריע לי במלחמה עם עשרת הקילוגרמים העודפים שלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.