קפה מפחית את הסיכון למות

אנשים שצורכים קפה באופן קבוע נמצאים בסיכון נמוך למות מכל סיבה שהיא. עדיין לא ברור איך הקפה משפיע, אך מחקרים קודמים כבר מצאו שורה של יתרונות בריאותיים לגוף האדם מהקפה

הקפה של הבוקר עשוי להציל את חייכם: שני מחקרי ענק שכללו מאות אלפי אנשים ונמשכו 16 שנים, מצא שאלה ששותים קפה נמצאים בסיכון נמוך יותר למות מאשר אלה ששותים כמות מעטה או נמנעים מהמשקה.

המחקר אינו קובע בהכרח שהקפה עצמו מונע ישירות תמותה, אבל הוא מתווסף לשורת מחקרים מהעבר המעידים כי לקפה יש ככל הנראה יתרונות בריאותיים מובהקים, לצד אפקט העוררות.

שתיית קפה יכולה לעשות לנו טוב. נכון, לא מעט מחקרים כבר קבעו שהמשקה הפופולרי לא רק שאינו מזיק, אלא אף תורם לבריאות, אבל המחקר החדש כבר מבטיח לנו אריכות חיים. במחקר של אוניברסיטת סטנפורד, שפורסם בכתב העת Nature Medicine, ביקשו החוקרים לבדוק מה גורם לדלקות כרוניות בגילאים מבוגרים, ומצאו כי קפאין עשוי להפחית את הסימפטומים של הדלקתיות. נשים ששתו את כמות הקפה הגבוהה ביותר, היו בסיכון נמוך ב-7% למות בהשוואה לנשים שלא שתו קפה כלל.

החוקרים מציינים כי המחקר נערך במדינות שונות באירופה, שם קיימת שונות בין הרגלי הקפה של התושבים. כך למשל, איטלקים ידועים בחיבתם לכוס קפה קטנה ועוצמתית כמו אספרסו, בעוד שתושבי סקנדינביה המעדיפים את הקפה שלהם חלש יותר ובכוס גדולה.

ברשת קפה גרג, החליטו לקחת את תרבות הקפה  צעד אחד קדימה ולהפתיע את הלקוחות בחוויה ייחודית, המעלה  חיוך…. לחזק את  חווית הקפה באמצעות הדפסת תמונות או כיתוב אישי על כוס הקפה.

מדובר במדפסת, או בשמה המקצועי Ripple Maker, המחוברת לאינטרנט ומשתמשת בטכנולוגיית הדפסה תלת מימדית המוגנת בפטנט, כך שכל כוס קפה הופכת בשניות לחוויית מדיה חברתית עבור כל לקוח. ניתן להדפיס על הקפה מתוך מאות עיצובים מוכנים מראש, להעלות תכנים ממותגים או לאפשר ללקוחות להעלות ולהדפיס תמונות מהטלפון הסלולרי שלהם באמצעות אפליקציות ייעודיות למערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.