קץ החלום: ההלם בקומה השמינית של מלון קראון פלאזה

העיתונאי יהודה שלזינגר מ"ישראל היום" התלווה לאלי ישי ביום הבחירות והיה איתו בשעות המתח הלחץ בחדר 831 בקומה השמינית של מלון קראון פלאזה בירושלים. שלזינגר מתאר את רגעי הדרמה בתוך החדר

העיתונאי יהודה שלזינגר מ"ישראל היום" התלווה לאלי ישי ביום הבחירות והיה איתו בשעות המתח והלחץ בחדר 831 בקומה השמינית של מלון קראון פלאזה בירושלים, לשם נדחסים 12-כ אנשים, שעומדים לפני ומאחורי הקלעים של מפלגת יחד.

"שניות לפני השעה 22:00 המתח עולה. ישי על המיטה, כורע על ברכיו ונעזר בהן כדי להגביה את עצמו אל מסך הטלוויזיה". מתאר שלזינגר.

  "אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה," אחד הנוכחים מספיק לצעוק. שנייה אחת לאחר מכן מושלך הס בחדר: ליד העמודה של מפלגת יחד מופיע – אפס.   וישי? הבעתו לא משתנה כלל. החיוך שלו נשאר, "חכו חכו," הוא מוציא את ידיו מחגורתו, "זה יעלה."  אך השקט הנבוך של החדר לא מתפוגג. אחד העוזרים לוקח את השלט ומעביר לערוץ ,1 כי "אולי משם תצא הישועה." לא, גם ברוממה הבשורות אינן מעודדות.  

 ישי ושטבון נשענים על הקיר ונושמים עמוק. שטבון לוקח פיקוד: "יש אנשים למטה, אי אפשר לאכזב אותם. צריך לרדת אליהם וכך עושים. שטבון משלהב את הקהל. ישי לא מרפה מחיוכו. "התחושה מצוינת," "אנחנו עוברים ועוברים יפה מאוד, הוא.מצהיר

 ביום רביעי הסתגר אלי ישי רוב היום בביתו.מקרוביו מספרים כי "הוא אולי שבור מבפנים, אבל אי אפשר לראות את זה," מספר אחד מהם, "הוא לא מדוכא. אלי הוא איש עשייה, איש פלדה, רגוע ושקול. ברור שלא ראית שמחה, אבל היה קשה לראות דיכאון."  

יודה של

 ישי  נפגש עם החברים ומחליט שלא להרים ידיים לא להרים ידיים, ובודק את הנתונים שריכזו בנושא זיופים. "יש כמויות אדירות של תלונות: קלפיות בלי פתקים שלנו כבר משבע בבוקר, גורמים בקלפיות היטעו את הציבור ואמרו שהמפלגה לא מתמודדת. גם העניין של מפלגת 'נץ,'כשהאותיות בפתק שלנו הן 'קץ,' לא תרם, וסביר להניח שחלו שם בלבולים. אולי לא מדובר במספרים דרמטיים, אבל זה יכול להיות חלק ממערך מאורגן של טעויות וזיופים."

 ברחוב החרדי, בשכונתו ובקהילתו זועמים עליו. רבנים מגדפים אותו; אנשים צועקים לעברו "בוגד" דרך קבע כשהוא עובר ברחוב; בין חבריו הישנים הוא כמעט שרוף. אפילו ביהדות התורה כועסים עליו, ישי יצטרך לכסות את החובות הכלכליים של מפלגתו שכשלה, אך גם משישיג את היעד, דרכו הפרטית לוטה בערפל. "אפשר לומר 'אריאל אטיאס יוצא לשוק הפרטי' או 'דרעי פונה לעסקים,' אבל אלי ישי? זה אפילו נשמע מצחיק," אומר אחד ממקורביו, "זה לא מתחבר ולא ממש מתאים לו. הוא איש של עשייה ציבורית."   

הכתבה המלאה מתפרסמת במוסף ישראל השבוע של ישראל היום 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 126000 איש היו איתך, ועוד רבים נכשלו בהוצאת שם רע נגדך שגרוע מלשה"ר ועוד רבים פחדו מאיומים של רשעי דעשס…

  אני לא הצבעתי לך אבל התפעלתי מהאצילות שלך שגם פעלה לדעתי לרעתך מבחינה פוליטית.

  אני |
  הגב
 2. .בס"ד
  אלי ישי חוזר לעשיה ציבורית במוסך.
  יחחחחד. מוטלה פריד ילקק בשבילכם את שמשת
  החלון. כל צוות הלוקקים חוזרים למוסך. דודי ימשיך להרעים בקולו. ודודי נעים ההליכות מחיפה ידאג לכם למסאג טוב. והכל בשם האחדות. אלי ישי בגימטריה הדיוט בן בנו של הדיוט. עיין בפירושי רחמים על הכסא.

  מצליח |
  הגב
 3. אוהבים אותך אלי אנו נשארים איתך בכל מצב נתגייס לעזרך אשריך בהצלחה שבת שלום

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. רק בעשייה ציבורית אפס כמוהו יכול לחלום להתקדם.
  במגזר הפרטי הוא יכול להיות מקסימום מנקה רצפות…

  מתפקח |
  הגב