קצבאות הילדים ותוכנית החיסכון: מסתמן: הצעת הפשרה תתקבל

הולך ומסתמן כי החרדים יקבלו את תוכנית הפשרה: קצבאות הילדים ותוכנית החיסכון. מקורבי ליצמן מסרו לגלי צה"ל כי הצעת הפשרה נראת "כרלוונטית מתמיד", ההחלטה עצמה תעבור לידי אישור מועצת גדולי התורה שתכריע בשעות הקרובות

מתקפלים: מי היה מאמין? רק לפני הבחירות ראשי המפלגות החרדיות פימפמו לכל מי שרק רצה לשמוע כי ימחקו את הישגי לפיד ויחזירו את הקצבאות האבודות מיד לאחר כינון הממשלה. הציבור החרדי התמלא באורה ושמחה עם פרסום ההסכמים הקואליציוניים, אך הבטחות לחוד ומעשים לחוד: מיד לאחר הבחירות הבהירו ראש הממשלה ושר האוצר לראשי המפלגות החרדיות כי הגרעון התקציבי עמוק ולא יהיה ניתן לעמוד בהסכמים שנחתמו. נתניהו וכחלון היו נחרצים והבהירו כי "אין על מה לדבר", אך לאור התעקשותו של ליצמן, הציעו הצעת פשרה שתחרוג מההסכם הראשוני.

לעת עתה הולך ומסתמן כי החרדים יקבלו את תוכנית הפשרה:  קצבאות הילדים ותוכנית החיסכון. מקורבי ליצמן מסרו לגלי צה"ל כי הצעת הפשרה נראת "כרלוונטית מתמיד", ההחלטה עצמה תעבור לידי אישור מועצת גדולי התורה. בשעות הקרובות יתקיים סבב טלפונים ופגישות עם חברי המועצת שתאשר את  ההצעה. באגודת ישראל מעריכים כי רוב חברי המועצת יאשרו את התוכנית.

בכירי משרד האוצר נועדו בשעה האחרונה עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני בניסיון לקבל את הסכמתו לפשרה שהציעו במשרד האוצר  – בנושא קצבאות הילדים.

בישיבתם על הנושא, הציג בפניהם ח"כ גפני מספר הסתייגויות בנושא הפשרה של קופת החיסכון לילדים עד גיל 18, ואנשי האוצר אמורים לשוב עם תשובות בנושא.

יצוין כי בכירי האוצר וראשי הקואליציה קיימו בימים האחרונים ישיבות אינטנסיביות עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני בכל נושא תקציב המדינה שאמור להיות מאושר בחודשים הקרובים לשנים 2015 ו2016 , כאשר הדיונים יתקיימו בועדת הכספים ולאחר מכן התקציב יובא לאישור מליאת הכנסת.

בלשכתו של ח"כ גפני ציינו כי טרם ברור אם יקבל את המתווה החדש שהציגו במשרד האוצר, אם כי מדובר בפשרה סבירה לאור המצב של קיצוץ צפוי במשרדי הממשלה, "מדובר בפשרה שמוצעת ע"י האוצר, ח"כ גפני בוחן את הנושא, הציג מספר הסתייגויות ענייניות.  ביממה האחרונה הוא נועד בנושא גם עם חברי סיעתו, ובקרוב יחליט האם לתמוך בפשרה שהוצגה בפניו".

התכנית עצמה "חיסכון לכל ילד". יינתן לכל ילדי ישראל עד גיל 18 או 21. חלקם של האזרחים בחיסכון יהיה בוויתור על חלק מקצבאות הילדים החודשיות שהם מקבלים כיום, וכן מענק הלידה החד־פעמי. הכסף הזה יופנה לחיסכון על שם הילד, הערכה היא כי בגיל 18 יצטברו בחשבון 38 אלף שקלים לכל ילד מה שיקל על כל אחד ואחד בעת נישואי הילדים, מצד שני טוענים חרדים רבים כי בתכל'ס אף אחד לא מבטיח שהמדינה תעמוד בהתחייבות להעביר את הכספים, כמו כן יגרע חלקם של ההורים שיצטרכו להיפרד ממאות שקלים בחודש.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתכל'ס אף אחד לא מבטיח שהמדינה תעמוד בהתחייבות להעביר את הכספים, כמו כן יגרע חלקם של ההורים שיצטרכו להיפרד ממאות שקלים בחודש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • צודק במאה אחוז צריך לכבד הסכמים קואליציוניים באופן מוחלט ולא לשנות כל דקה החלטות והסכמים!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב