קצב הגיב בכאב גדול וחזר לתאו

פרקליטו של משה קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר היום (רביעי) לאחר דחיית הבקשה לנכות שליש ממאסרו של קצב, "קצב הגיב בכאב גדול וחזר לתאו" { אכזבה}

כיצד הגיב נשיא המדינה לשעבר לאחר ששמע את ההחלטה שלא לנכות שליש מעונשו? פרקליטו של משה קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר היום (רביעי) לאחר דחיית הבקשה לנכות שליש ממאסרו של קצב, "קצב הגיב בכאב גדול וחזר לתאו", סיפר עו"ד ציון אמיר על תחושותיו של מרשו בתום הדיון של ועדת השחרורים. "אדם רוצה לחזור לביתו ולמשפחתו אחרי שנים ארוכות בכלא".

פרקליטו ציין כי  בכוונתם לערער על החלטת ועדת השחרורים לבית המשפט המחוזי. "קיבלנו את ההחלטה רק עכשיו, היא משתרעת על פני 20 עמודים או קצת יותר, אנחנו נבחן אותה ונערער על החלטת הוועדה", אמר עו"ד אמיר לעיתונאים. "הדבר המרכזי שעולה בסופו של דבר מההחלטה הזאת הוא שאלת זכותו היסודית והחוקתית של כל אדם להמשיך ולדבוק באמונתו ובחפותו".

 

"צר לי מאוד שהחברה שלנו, על כל מקבלי ההחלטות שלה, השתעבדה להלכי רוח שמנשבים בחוץ ומביאים לקבלת החלטות מהסוג הזה", הוסיף אמיר. "זה קשה בעינינו".

 

"החלטות שיפוטיות שמושפעות ממה שקורה בחוץ זה דבר חמור מאוד", הוא המשיך. "פוליטיקאים התערבו בעבודתם של מקבלי ההחלטות, שלחו מכתבים לוועדת השחרורים, דאגו להביא לידיעת הוועדה את עמדתם ופשוט הילכו אימים, אין מילה אחרת להגדיר זאת".

עם זאת, לא ברור אם בסופו של דבר קצב יאשר לעורכי דינו להגיש את הערעור בשמו. משום שאם הוא אכן יערער, הוא יחויב להגיע לבית המשפט כשהוא לבוש במדי אסיר, וידוע שקצב נמנע מלהיראות בציבור במדיו הכתומים.

 

חברו של קצב, יצחק סלוקי, הביע את מורת רוחו על החלטת הוועדה. "אני מתבייש כאזרח מדינת ישראל, ממש בוש ונכלם", אמר סלוקי לחדשות 2 Online. "אני לא עורך דין, אני חקלאי, אבל מיטב עורכי הדין ששוחחתי איתם אמרו שאין שום סיבה שבעולם שהוועדה תדחה".

 

"איך אפשר לבקש מאדם שטוען שהוא לא עשה כלום לבקש חרטה? מה, אנחנו השתגענו? המערכת השתגעה?", הוא תהה. "לבקש חרטה? על מה?".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. באמת חבורת מגעילים. כולם שם צדיקי עולם שמעולם לא התעסקו עם…
  העיקר למצוץ את הדם למישהו. פרימיטיביים בדיוק כמו דעאש ויותר, הם לפחות עושים את זה
  בשם הדת.
  אין אחד מכל החבורה שם שיצעק: מושחתים, תפסיקו להתעלל בגופה??!!

  ישראל |
  הגב