קצה חוט: המחבל 'נמלט' לשטחים, אחיו פרץ בבכי (וידאו)

הפרטים אודות החקירה עדיין נמצאים תחת צו איסור פרסום. מה שכן ניתן לדווח כי יש לחוקרי השב"כ והמשטרה קצה חוט בנוגע למסלול הימלטותו של המחבל, בנוסף אחיו של המחבל פרץ בבכי וקרא לאחיו להסגיר עצמו. המידע הזה הביא להצהרת המפכ"ל רוני אלשיך על הורדת הכוננות באזור גוש דן. {המצוד נמשך}

המצוד נמשך – אך מחוץ לשטחי ישראל: למרות שטרם נתפס בימים האחרונים חלה התקדמות במרדף אחרי המחבל.

בשלב זה הפרטים אודות החקירה עדיין נמצאים תחת צו איסור פרסום.

מה שכן ניתן לדווח כי יש לחוקרי השב"כ והמשטרה קצה חוט בנוגע למסלול הימלטותו של המחבל.

המידע הזה הביא להצהרת המפכ"ל  רוני אלשיך על הורדת הכוננות באזור גוש דן.

בשלב זה אין מידע מדויק על מיקומו של מלחם, אך על פי ההערכות המחבל מסתתר בשטחים.

להערכה זו מצטרפים גם ראשי השב"כ לשעבר יעקב פרי ואבי דיכטר.

אחיו של המחבל, ג'אודת מלחם, שנעצר בחשד שסייע לו ושוחרר, מירר היום בבכי מול המצלמות וקרא לו להסגיר את עצמו. "אני אף מפשע, כולם פה מסכנים", אמר האח. "אנחנו מצטערים על מה שקרה".

צפו באח המחבל שהתפרץ בבכי

כוחות משטרה רבים ממשיכים הבוקר בסריקות נרחבות אחר נשאת מלחם, המחבל שביצע את פיגוע הירי הרצחני ביום שישי האחרון ונמלט. אתמול רמז המפכ"ל אלשיך כי הוא אינו נמצא באזור תל אביב כאשר אמר: "אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן".

כוחות הביטחון לא שוללים את האפשרות כי בכוונתו של המחבל לבצע פיגוע נוסף, ובשל כך קוראים לציבור לגלות משנה זהירות. חלק מקרוביו של מלחם, בהם אביו, נעצרו במהלך החקירה – אך בית המשפט הורה לשחרר את אחיו ג'וודאת ולקצר את מאסר האב מוחמד, למרות שהם חשודים בסיוע ברצח.

"האב מעריך שהוא בשטחים…האב רוצה להאמין שהבן שלו נשכר על ידי בעל עניין לפגוע במישהו על רקע פלילי תמורת כספים", אמר פרקליטו של האב בראיון לערוץ 2. הפרקליט אישר כי לפי הידוע לו, האב והבן שוחחו לאחר הפיגוע – כאשר האב ניסה להבין להיכן נעלם הנשק שהיה בכספתו.

בתוך כך, בגוש דן בכלל ובצפון תל אביב בפרט, נרשמת הבוקר שגרה של ממש, זאת לאור הצהרותיו האמורות של המפכ"ל אמש – במקביל להקפצת הכוחות בצפון.

כזכור, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך שהגיע אמש לכרמיאל לביקור תנחומים אצל משפחתו של אלון בקל הי"ד, שנרצח ביום שישי האחרון בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, אמר לעיתונאים במקום כי "החל מהבוקר אפשר להוריד משמעותית את המתח בגוש דן, לא אפרט מעבר לכך".

אלשיך הוסיף: "אני שמח שהייתה לי ההזדמנות לבקר את המשפחה היקרה הזאת, שגם שורשיה עמוקים בתוך משטרת ישראל…אנצל את הבמה הזאת כדי למסור את תנחומיי לשתי המשפחות וכמובן לאחל החלמה מלאה לכלל פצועי הפיגוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.