קצין המשטרה שהפך לאברך חרדי

זהו סיפור חסר תקדים על אילן עטיה, שוטר חילוני שהתקדם בדרגות והגיע עד לקצונה המשטרתית, רגע לפני שהוא מתקדם בסולם הדרגות הוא גילה את האור האמיתי דווקא בפעילות משטרתית שם פגש לראשונה את הרב פינטו, הוא חזר בתשובה והקים בית על אדני התורה. מיוחד. { סיפור מפעים}

זהו סיפור חסר תקדים על אילן עטיה, שוטר חילוני שהתקדם בדרגות והגיע עד לקצונה המשטרתית, רגע לפני שהוא מתקדם בסולם הדרגות הוא גילה את האור האמיתי בישיבתו של הרב פינטו, הוא חזר בתשובה והקים בית על אדני התורה.

 

אילן עטיה התגייס לצה"ל לשירות קרבי ביחידת גולני רובאית 51. אילן לא היה בחור עם סממן דתי כלשהו ,  אילן גם נקלע במהלך השירות הצבאי  לקרבות קשים במארבים בלבנון והיחידה בה שירת הייתה אחראית לביצוע של משימות שעד היום נותרו חסויים. לאחר שהשתחרר מצה"ל הוא החליט לממש את חלומו הגדול: שירות במשטרה ביחידה מובחרת.

 

התפנית של אילן  תושב אשדוד, הגיעה במהלך פעילות משטרתית, השוטר הצעיר עצר רכב פרטי, בו שהה לא אחר מאשר רבי יאשיהו יוסף פינטו,  אילן ניגש  לחלון הרכב ולא שיער לעצמו שבתוך הרכב הכסוף,  נמצא הרב שהצליח לרתק סביבו את בכירי המדינה, מראשי  המוסד, עד אילי הון שהסתופפו בצילו וזכו לברכתו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשלב הזה, אילן מבקש מהנהג רישיון,   כשלפתע הוא מבחין בדמותו "הבוהקת והנוצצת" של הרב פינטו. הרב פונה לעברו, קולו העמוק של הרב פינטו חודר למעמקי ליבו "עשה לי משהו בנשמה", הוא מספר, "מיד הרגשתי אליו קירבה גדולה וחמימות".

משוטר שמתגאה לבצע משימות חש אילן כתינוק בן יומו, "ההרגשה הזו אני לא אשכח לעולם . הרב אמר לי, "תעזבו את כל העבודה במשטרה ותבואו לישיבה הקדושה שלנו ללמוד תורה", והמשיך: "צדיק ….הסבות הקדושים שלי נמצאים בישיבות הקדושות שלנו ,הסבות למשפחת פינטו ואבוחצירא כדאי לך" .

ברגע הראשון  השוטר האלמוני לא ידע  את נפשו, אולם הרב פינטו הפציר בו כמה פעמים ודחק בו "להשאיר מאחור את החיים החילונים הגשמיים לטובת נחל נובע של תורה וערכים".

אילן שנשבה בקסמו של הרב, גמל בליבו לעשות סוויץ בחייו, לפשוט את המדים הכחולים וללכת לישיבה, לשקוע בתורה הקדושה ולטעום רוחניות. אולם זה לא  היה פשוט כלל. "כשרציתי לעזוב המשטרה, המשטרה התנגדה התנגדות מוחלטת, וזה היה עבורם יעד. לא לאבד שוטר שמצטיין בכל המשימות", הוא מספר.

הלחצים הרבים מהקצונה הבכירה במשטרה לא השפיעו על אילן, שאט אט הבין כי כל יום  מתבזבז והולך לאיבוד,  "למרות כל ההצעות לקידום במשטרה שתמיד היו לי כחלום ויתרתי " הוא מגלה, "חתכתי".

אילן שירת ביחידה מיוחדת של המשטרה שתפקידה היה ללכוד עבריינים בצווארן הלבן. הקצינים הבכירים דחקו  באילן להישאר בשורות המשטרה, קצינים אחרים הרימו גבה ותהו, "מה לו ולרב פינטו". "הייתי עובד בעבודה מסודרת, משכורות גבוהה, לא היה חסר לי כלום.

אילן הגיע לנקודת הכרעה שבו התחבט קשות, המשכורת מפתה, הקידום במשטרה מובטח:  אך האד' הרב פינטו אמר לי, "עזוב הכל ובא ללמוד"

ויתרתי על הכל והחלטתי  להיות נאמן לרחשי ליבי.  אני נכנס לישיבה וחוזר לדרכי היהדות שהיו רחוקים ממני כמרחק שמיים מארץ.

וכך עשה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"לאחר קשיים רבים התגברתי ונכנסתי לישיבה הקדושה באשדוד 'שובה ישראל' שבראשה עמד האד' הרב יאשיהו פינטו", הוא מתאר. "הגעתי לישיבה …. הכרתי שם אנשים שקיבלו אותי באהבת חינם אהבת ישראל גדולה … עבור אילן, המעבר מחדר תדרוכים של משימות מבצעיות סמויות,  לשיעור  בישיבה לחוזרים בתשובה לא  היה קל,  "אני מוצא את עצמי בחדר עם רב  בישיבה שמלמד לימוד גמרא …

"התחלתי ללמוד, היה בהתחלה קשה. לא הבנתי את לימוד גמרא, אבל עצם ההשתדלות העניקה לי תחושה של התעלות רוחנית, התחלתי להרגיש התחזקות בדת דבר שחיזק את רוחי, מיום ליום התחזקתי בלימוד התורה, אילן הסיר את המדים הכחולים  ובמקומם לבש את  השחור לבן החרדי, "בשלב זה הרגשתי שאני חלק מהישיבה הקדושה של הרב פינטו .

אילן מציין  כי לאורך כל הדרך  הישיבה העניקה לו "אהבה ודאגה", היחס של הרב פינטו כמן "אב לבן". התורות והחיזוקים מהרב הם עבורי באר מים חיים זו זכות עבורי ועבור זרעי לעולם להכיר אישיות מיוחדת בעלת מידות נעלות".

כיום, מספר אילן ,"אני סוגר  15 שנה בישיבה. זכיתי להתחתן להקים משפחה נהדרת מרובת ילדים , זכיתי באישה צדקת שכל כולה נתינה מלאה חסד גדול , אני יוכל להגיד שברכת האד' הרב פינטו התקיימה בי כמו שהבטיח לי תעזבו הכל תבואו לישיבה שלנו באשדוד, תהיו תלמידים יהיה לכם ברכה ושפע".

 

סיפורו של אילן עטיה הוא טיפה בים אשר מצטרף לאלפי סיפורים של  סוגי אנשים מכל המינים שחזרו בתשובה תחת הנהגתו של הרב פינטו שהדריך אותם לדרך הישר בדרך אל האושר האמיתי.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ניצלתה ממות בטוח אשריך שנתפסה על דברי תורה . שתזכה לראות רק נחת מכל צאצאיך בבריראות

  הנושרת מפתוחי חותם תל אביב |
  הגב
 2. יפה מאוד עלה והצלח במעלות התורה. יראת השם היא אוצרו. שתגיע לזה שמור על זה כי זה התכלית. כמו שרשום בקהלת סוף דבר הכל נשמע את האלוהים ירא ואת מצוותיו שמור.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אלוף אין עליך…

  יש אלפי מקרים דומים עם הרב אמנון יצחק שליט"א

  הרב (לא פקד) עטייה שחקת אותה |
  הגב