קצינה בצה"ל כתבה במייל רשמי – "לא תהיה קליטת חרדים!! (תודה לא-ל..)"

דוא"ל של קצינה בצה"ל שנשלח לפני כשנה והגיע לידי חדשות ערוץ 2, מעורר זעם בחרדים המשרתים בצה"ל.
הדוא"ל שהכיל מידע לגבי קליטת והדרכת חרדים, נשלח לקצינים בכירים בצה"ל, לאחר שהוחלט שחרדים לא יגיעו לטירונות במרכז ההובלה הצה"לי.

הקצינה בדרגת רב-סרן, ואחראית על הדרכה במרכז ההובלה הצה"לי ואחראית על גיוס חרדים בצה"ל, שלחה הודעה במייל לקצינים בכירים, ובו נכתב כי בניגוד לתכנון לקלוט טירונות של חיילים חרדים במרכז ההובלה, הוחלט לבסוף, שהם לא יגיעו למרכז זה.
לאחר שציינה את ההחלטה לאי הגעתם, כתבה באותיות מודגשות בתוך ההודעה "לא תהיה קליטת חרדים למרכז!!! (תודה לאל..)". המייל שהגיע, לאחר שנה, לחיילים חרדים, גרם לכעס ותדהמה מהכיתוב המזלזל והמפלה.

חייל חרדי סיפר לחדשות 2 "קשה לי לשמוע את זה, זה מזעזע, מביש ומשפיל" אמר החייל "בצבא כל הזמן מנסים להראות שהם רוצים לשלב חרדים אבל דבר כזה עושה נזק כזה גדול".

חייל נוסף שהתראיין, אמר כי זה ממש מפתיע שהקצינה העזה לכתוב זאת במייל רשמי "לגיטימי שהיא תחשוב בלבה מה שהיא רוצה, אבל לשלוח את זה במייל הצבאי לשורה של קצינים? זה לא הגיוני ותמוה" תמה החייל.

בדרגים הגבוהים, אומרים קצינים חרדים, כי מתופעות כאלה יכולות להשפיע על הרצון של חרדים לשרת בצה"ל "יש שילוב טוב של חרדים ביחידות" אמר אחד הקצינים "אבל יש עדיין אנשים שקשה להם לראות אותנו בצבא כי רגילים לשנוא אותנו בציבור, אני מקווה שמדובר בקומץ בודד, כי זו בהחלט לא המדיניות".

דובר צה"ל מוסר בתגובה כי "מדובר בתכתובת פנימית שנשלחה לפני כשנה וחצי והוצאה מהקשרה. הקצינה המדוברת התכוונה בדבריה לכך שבאותו הזמן, יחידתה לא הייתה ערוכה לקליטת חרדים בצה"ל, בעיקר בהיבט התשתיתי וזאת לאחר שהובילה את עבודת המטה לקליטת חרדים ביחידתה מתוך מגמה להגדיל את כמות המשרתים החרדים בשגרה ובחירום. הדובר מדגיש כי "אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל לוקח חלק מרכזי בתהליך גיוס החרדים לצה"ל, וקולט חרדים רבים לשורותיו תוך הקניית מקצועות שונים במטרה לאפשר שילוב במשק האזרחי".

תמונה ראשית – פלאש 90

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק לחילונים מותר להוציא דברים מהקשרם? כל דבר שקורה בציבור החרדי הם מנפחים לממדים אסטרונומיים. גם לנו מותר! במיוחד כשזה משרת אותנו לטובה (עכשיו יש לנו עוד סיבה לא להתגייס)

  פרספקטיבה שונה |
  הגב
 2. אל תהיו נאיבים החילונים מרוב קנאה בנו שונאים אותנו בגדול!!!!!!!!!!!!!!

  חזי |
  הגב
 3. לנפח בלון בלי כלום. היא עצמה אחראית על קליטת חרדים וכתבה את זה מההיבט התשתיתי- שלא הייתה אפשרות ומוכנות לכך עדיין באותו בסיס. כמה קל להוציא מההקשר ולהכפיש.. זה שמוציאים לנו ולרבנים (ע"ע פסיקת הרשל"צ הנוכחי לגבי העלמות מס) דברים מהקשרם ומכפישים זה לא מכשיר לעשות ככה גם לצד השני ולהמשיך ללבות שנאת חינם בעם. היה יותר נכון שהאתר לא יפרסם את זה כלל.

  יוסף |
  הגב