קצת יהדות בקורס הצוערים של משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה עם הצוערים בקורס וסיפרה להם שהשנה יינתן דגש על לימודי יהדות במסגרת הקורס

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה היום (א') עם הצוערים החדשים של משרד החוץ באירוע הפתיחה של הקורס ואמרה: "בידיכם מופקדת האחריות לספר את הסיפור הישראלי, שבמרכזו עומדים הערכים העמוקים של העולם היהודי. בקורס השנה יושם דגש על לימודי יהדות, כדי שכולכם תכירו את היסודות מהם צמחנו כאומה ותכירו את המסר האוניברסלי של העם היהודי".

הרב אורי שרקי ממכון מאיר יעביר שיעור לצוערים שיתמקד במסר האוניברסלי של היהדות ותועבר סדנת יהדות עם הרבנית טובה גנזל מהמדרשה בבר אילן שתלמד את הצוערים על הזרמים ביהדות, טקסים ומנהגים.

סגנית השר חוטובלי הוסיפה כי "אלה שנות פריחה ליחסי החוץ של ישראל, יש הישגים חסרי תקדים שנובעים מההבנה הבינלאומית שישראל היא כוח משמעותי, שביכולתנו לתת מענה לאתגרים רבים של מדינות בעולם. חשוב לא להסתפק באיכויות של הטכנולוגיות הישראליות כאשר אתם באים לספר את הסיפור הישראלי. החיבור אל בסיס אינטרסים הוא חשוב אבל חשוב ממנו החיבור בין מדינות על בסיס ערכים, וישראל משקפת ערכים מרשימים של חירות, שוויון, והרצון לחלוק מהידע הרב לעולם".

היא אמרה לצוערים, "אתם מצטרפים לשרות החוץ בעידן של קואליציות חדשות, יבשות שבעבר לא נפתחו לישראל מהדקות יחסים על בסיס אהדה גדולה של קהלים נוצרים מכל רחבי העולם. אנחנו פוגשים את האהדה הזאת באמריקה הלטינית ובאפריקה וגם בחלקים גדולים בצפון אמריקה. חשוב ששיתופי פעולה אלה, שבבסיסם הערכה עמוקה למדינת ישראל ולשיבת עם ישראל לארצו, יבואו לידי ביטוי בעשייה הדיפלומטית שלכם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.