קק״ל הציגה לראשי הרשויות בעוטף עזה את יישום הפעולות לתכנית הסיוע בגובה כ 110 מיליון ש״ח

5 חודשים בלבד לאחר שדירקטוריון קק״ל התכנס בשדרות והחליט על תכנית חירום מיוחדת לסיוע לאזור עוטף עזה בשל טרור הבלונים, הגיע היום יו״ר קק״ל, דניאל עטר, יחד עם ההנהלה המקצועית של הארגון, למושב גילת, לקיים פגישה מיוחדת עם ראשי המועצות בעוטף עזה, בה הוצגה להם תוכנית העבודה המפורטת ליישום הפרויקטים בשנת 2019.

באוקטובר האחרון, החליט דירקטוריון קק״ל להקצות ליישובי עוטף עזה כ 110 מיליון ש״ח לפרויקטים באזורם, שנועדו לסייע ליישובי העוטף להתחזק ולהתחדש בצל איום טרור העפיפונים והפגיעה הביטחונית.

במסגרת ההחלטה, הגדיר דירקטוריון קק״ל את גבולות עוטף עזה מחדש ובמקום להסתפק ב 7 ק״מ מסביב לרצועה בלבד, הוחלט לתת סיוע לכל המועצות שסובלות מאירועי טרור ובהם גם שדרות, נתיבות, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שדות נגב, מועצה אזורית מרחבים, מועצה אזורית חוף אשקלון ומועצה אזורית שער הנגב.

הי
הפרויקטים שיבוצעו יכללו:פיתוח הקרקע והתשתיות ובהם הכשרות חקלאיות ושיכוניות שנועדו לסייע בפרנסת התושבים וחיזוק היישובים בגובה של כ 30 מיליון ש״ח, קידום תשתית לשבילי אופנים שיאפשרו חיבור בין היישובים ליערות והפארקים הנמצאים באזורם בסכום של כ 5 מיליון ש״ח, יושקעו למעלה מ 24 מיליון ש״ח בפיתוח היערות הקיימים, פעילות שיקום והקמה לדרכים חקלאיות וביטחוניות בסכום של למעלה מ 14 מיליון ש״ח ועוד.

אגף החינוך, הציג שורה ארוכה של תוכניות שייצאו לפועל השנה בעלות כוללת של כ 6 מיליון ש״ח. המטרה העיקרית של הפעילות היא חיזוק המנהיגות המקומית וסיוע בפעילויות למען הקהילה – בהקמת תשתית לפעילות מקומית ובפיתוח החינוך הבלתי פורמאלי ופעילויות פנאי לכל ילד בכל מקום. כמו כן יקודמו השנה פרויקטים של אירוח משפחות במרכזי שדה, פעילויות למען הקהילה ומוסדות החינוך בעיר, סיוע לגרעיני התיישבות, חוגי סיירות, חניכי שנות שירות וחיזוק המרכזים הקהילתיים. בנוסף, הוחלט על הקמה של בית קק״ל למצוינות בשדרות והוא ישרת את הצעירים מהאזור כולו. עלות הקמת הבית הינה 25 מיליון ש״ח והוא יעניק לבני הנוער העשרה בתחומי ההיי טק, הטכנולוגיה והסייבר, סיוע במקצועות הליבה ופעילות חברתית.

כמו כן, יקודמו תכניות חברתיות למען הקהילה בסכום של כ 2.5 מיליון ש״ח שיאפשר פעילות חווייתית למשפחות ולילדים בחגי השנה ובמהלך חופשת הקיץ.

ב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.