דרישה לפטר את עורך ביטאון 'העדה'

נמשכת המתיחות ב'עדה החרדית' לאחר הטענה לביזוי האדמו"ר מתולדות אהרן בביטאון 'העדה'. גורמים ב'עדה' דורשים: לפטר את עורך העיתון, לטענתם העורך מייצג אך ורק קומץ סיקריקים שכבר מזמן פרשו מהעדה החרדית, הנהלת העדה החרדית תתכנס לדיון חירום {מתיחות בבד"ץ}

בימים האחרונים סוערות הרוחות בעדה החרדית, בשל הדרישה הרשמית שהוצגה מהנהלת מוסדות תולדות אהרן לפטר את עורך העיתון, עקב דבריו בגליון האחרון – פרשת עקב, בו כתב התבטאויות חמורות נגד האדמו"ר ונגד זקנו הרה"ק רבי אהרן ראטה זי"ע בעל שומר אמונים.

ברחובות הישוב הישן בירושלים, לוהטים הרוחות בימים האחרונים, כאשר הוחתמו מאות אנשים על עצומה הקוראת לפיטורי עורך הגליון – טוביה ליברמן מתפקידו כעורך ראשי.

יצוין כי הכעס בעדה החרדית על גליון 'העדה' אינו מתייחס באופן ספציפי רק לפגיעה הנוראה באדמו"ר מתולדות אהרן, אלא על יחסו של העורך במשך השנים האחרונות לכל קהילות הקודש ולראב"ד הגאון רבי משה שטרנבוך ושאר חברי הבד"ץ, לדבריהם העורך מעל בתפקידו כאשר במקום לייצג את כל קהילות העדה החרדית, הוא מייצג אך ורק קומץ סיקריקים בודדים, שכבר מזמן ניתקו כל קשר עם העדה החרדית, 'יעידו על כך מספר הקוראים והמנויים של העיתון שירד באופן דרסטי בשנים האחרונות', אומרים בעדה החרדית.

ראשי הנהלת העדה החרדית אומרים בימים האחרונים "במשך השנים האחרונות, כאשר העדה החרדית ידעה וויכוחים פנימים קשים, התערב העורך באופן חד צדדי והתעלם מדעותיהם של רוב ככל חברי העדה החרדית, כולל הרבנים חברי הבד"ץ ובראשם הראב"ד הגאון רבי משה שטרנבוך.

גורמים ב'עדה החרדית' אומרים ל'קוקר' כי אינם זוכרים לטובה את העורך עוד מפרשות קודמות כפרשת גולבנציץ אז התערב העורך באופן חד צדדי נגד הגאון רבי משה שטרנבוך בו בזמן שרובם ככולם של החסידויות נמנעו מלהתערב ולהביע דעה רשמית בפומבי.

"העדה החרדית לא תשתוק על המעילה הנוראה בנטילת השופר שאמור היה לייצג את כל קהילות הקודש הנמנים עליה, וכך גם לא תשתוק על החרפה הנוראה בביזוי כבוד התורה בהתעלמות מוחלטת מחלק נכבד מחברי הבד"ץ ובראשם הראב"ד שליט"א", אומרים היום גורמים בהעדה החרדית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.