קרבות על גבול הגולן: הדרוזים משקיפים חסרי אונים

סמוך לגדר הגבול ישראל-סוריה, ליד הכפר הדרוזי חאדר, מתנהלים בשעות האחרונות קרבות בין המורדים לחייליו של אסד

מלחמת האזרחים בסוריה מתקרבת לגבול עם ישראל: חל מהבוקר נערכים קרבות עזים בגבול צפון רמת הגולן, סמוך לכפר הדרוזי חאדר.
כוחות המורדים שמגיעים מהכפרים הסובבים נאבקים עם צבא אסד ותושבי הכפר המזוהים עם השלטון הסורי.

בגבול התקבצו הבוקר עשרות דרוזים ישראלים, תושבי רמת הגולן, שצפו באמצעות משקפות על הלחימה המתמשכת בצד הסורי. בכל אותה עת נשמעים קולות נפץ רמים, כתוצאה מהירי של שני הצדדים הנאבקים. המשקיפים סיפרו כי הם חוששים לגורלם של בני משפחותיהם.

הקרבות הסמוכים לאוכלוסיה הדרוזית מדאיגים את התושבים הדרוזים בישראל, בגליל ובגולן. הם חוששים מפגיעה באחיהם, דבר שהופך למחושי ככל שהקרבות מתרחבים לגזרתם. בשבועות האחרונים הרבו נציגי העדה להפגין בנושא, תוך שהם קוראים לישראל להציל את בני משפחותיהם שנמצאים בלב הקרבות.

"אנחנו עוקבים באצמעות הפייסבוק והרשתות החברתיות אחרי המצב שם, ומבינים שיש הרוגים ופצועים", אמר אחד מהם לחדשות 2 Online. "זו תחושה של חוסר אונים. אתה רואה מה קורה שם, אבל אתה לא יכול להתקרב, לא יכול לעזור. אנחנו קוראים לצה"ל שלא יתמוך במורדים, ויעזור לשמור על אחינו הדרוזים".

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז כתב היום בפייסבוק כי "הבוקר קיימנו הערכת מצב מיוחדת בראשות הרמטכ״ל, רב-אלוף גדי איזנקוט בנושא האירועים בצפון רמת הגולן. עסקנו בהשפעתם של האירועים על הדרוזים בכפרים הסמוכים לגבול ברמת הגולן מתוך שותפות וברית דמים בינינו לבין אחינו הדרוזים במדינת ישראל".

אלמוז הוסיף כי "שוחחתי לפני מספר דקות עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי שעדכן כי המצב בשטח רגוע, ללא אירועים חריגים ונמצא בשליטה מלאה. הרמטכ״ל הנחה לשמר את המציאות הנוכחית ברמת הגולן ולהבטיח את רמת הביטחון הנדרשת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.