קרבן שישי מהטבח בבית הכנסת • הקדוש חיים יחיאל רוטמן הי"ד

הרוג נוסף מפיגוע הטבח בבית הכנסת לפני כשנה בהר נוף שבירושלים: במהלך השבת נפטר מפצעיו בבית החולים הרצוג הרב חיים יחיאל רוטמן הי"ד. הרב רוטמן הוא הקרבן השישי מתפילת השחרית בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים שהפכה למרחץ דמים {הטבח בבית הכנסת}

הרוג נוסף מפיגוע הטבח בבית הכנסת לפני כשנה בהר נוף שבירושלים: במהלך השבת נפטר מפצעיו בבית החולים הרצוג בירושלים הרב חיים יחיאל רוטמן הי"ד. הרב רוטמן הוא הקרבן השישי מתפילת השחרית בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים שהפכה למרחץ דמים. מחבלים חדרו בשעת בוקר לבית הכנסת "בני תורה קהילת יעקב", תקפו את הנוכחים בגרזנים, פתחו בירי ללא הבחנה, ורצחו ללא אבחנה.

המונח היה מחשובי האברכים בישיבת מיר בירשלים, במהלך השנה האחרונה העתירו רבים לרפואתו, אך בשבת האחרונה השיב את נשמתו ליוצרה לאחר ייסורים ממושכים והותיר אחריו 11 יתומים.

הוא היה אב לאחד עשר ילדים בהם בנו בכורו שנפטר בנסיבות טרגדיות בשנות העשרים לחייו. הרב רוטמן היה במקור יליד קנדה ועבד במשרד מבקר המדינה ובשעות הערב היה יושב בבית הכנסת ולומד, והיה המשענת הכלכלית של הבית.

״למרות הטרגדיה בפטירת בנו דאג הרב רוטמן לשמחה בבית״ אומר בכיר בקהילת בני תורה, ״מדובר באדם אחד מהמיוחדים שבקהילה שתמיד היה חיוך על פניו וכמו שראו על ילדיו למרות הטרגדיה הנוראה שעברה משפחתו. הוא היה מאוד אהוב על הקהילה ופטיר

יפה רוטמן, בתו של חיים יחיאל רוטמן ז"ל יצאה לתקשורת ואמרה לאחר הטבח: "לכולנו קשה עכשיו. מה שמחזיק אותי ואת המשפחה זו התמיכה שאנחנו מקבלים מהסביבה. אנחנו לא צריכים לפחד לצאת לרחוב, אנחנו צריכים להיות חזקים ולהאמין שיהיה בסדר. זה לא טבעי. יש לי אח בן 4 והוא לא צריך להכיר את המציאות הזו".

רוטמן עבד במשרד מבקר המדינה בעברו: "סיפרו לנו שהפציעות שלו מעידות שהוא נלחם. הוא לא רק עמד שם", המשיכה בתו. "מצפים ממני להתעצבן, לבכות ולהתנקם אבל אני לא במקום הזה. זה מה שהם רוצים. שנתחרפן, שנשתגע, אבל לא. אנחנו נהיה חזקים".

לפני כשנה נכנסו מחבלים, חמושים באקדחים, בגרזן ובסכין קצבים, הגיעו במכונית לאזור בית הכנסת קהילת בני תורה בשכונת הר נוף בירושלים והמתינו בגן משחקים סמוך לכניסת מתפללים לבית הכנסת. בשעה 6:55 בבוקר, במהלך תפילת שחרית, נכנסו לבית הכנסת והחלו לתקוף את המתפללים שסיימו את תפילת העמידה‏.

בשלב זה נרצחו ארבעה מתפללים ונפצעו שמונה. על פי עדויות ערפו המחבלים ראשים‏. ארבעת הנרצחים התגוררו ברחוב שמעון אגסי בירושלים: הרב משה טברסקי (בנו של הרב יצחק טברסקי) בן 59, ר"מ בישיבת "תורת משה", אריה קופינסקי, בן 43, אברהם שמואל גולדברג, בן 68, וקלמן לוין. שבעה בני אדם נפצעו בפיגוע.

בשבת כאמור נפטר ההרוג השישי הרב חיים יחיאל רוטמן הי"ד. הלוויתו תצא בשעה 22:00 מבית כנסת קהילת 'בני תורה' בשכונת הר נוף בירושלים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נושא למחשבה – האם לא מפני שיושב היום שר חרדי בממשלה היא זו אשר גרמה שהערבים יבקשו לרצוח דוקא חרדים?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב