קרב בחירות: ניסיון לבלום קרע בש"ס

השטח בש"ס מבעבע: "דרעי רודן יחיד לא מעדכן את חברי מועצת החכמים". סיכויים למפלגה חדשה בראשות ישי

המערכת הפוליטית נערכת להקדמת הבחירות. מליאת הכנסת תצביע היום (רביעי) בקריאה טרומית על שורה של הצעות חוק לפיזור הכנסת. יו”ר הקואליציה זאב אלקין וראשי הסיעות השונות נפגשו בלשכתו של יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין, התאריך שנקבע הוא 17 במרץ. מפלגות הקואליציה הליכוד, הבית היהודי וישראל ביתנו אמורות להצביע בעד הצעות החוק לפיזור הכנסת כשאליהן יצטרפו כל סיעות הבית.

גורמים בכירים במערכת הפוליטית מלחששים במסדרונות הכנסת כי ח"כ אלי ישי שוקל להתפצל מש"ס ולהקים מפלגה עצמאית עוד השבוע. על פי ההערכה הזו, יכריז ישי על הקמת המפלגה בימים הקרובים לאחר שהמאמצים לייצר כימיה בינו לבין אריה דרעי נכשלו.

במקביל, ל'קוקר' נודע כי חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני פועל לבלום פילוג כזה או אחר בש"ס ואף זימן לצורך כך למעונו את מרבית הח"כים של סיעת ש"ס אתם דיבר על הצורך לשמר את האחדות.

לפני מספר שבועות החל דרעי בהליך "שלום" דרמטי ואף נפגש בארבע עיניים עם ח"כ אלי ישי, גורם בש"ס אומר בשיחה עם כתב 'קוקר': "מדובר בסך הכל בתרגיל חוזר", "הרי מי שיצא למערכה הזו הוא יו"ר המפלגה אריה דרעי שהחליט 'לסנדל' את ישי מעל מסכי התקשורת עם הפצרות פיוס מעושות", הוא אומר ומסביר: "לו דרעי היה רוצה פיוס אמיתי, היה עושה זאת בשקט, בארבע עיניים, ולא מנצל את השעות הבודדות של יום חמישי בלילה שאלי ישי הגיע ליטול חלק באירוע של המפלגה בצפון, ויוצא בקריאות של פיוס. כך לא עושים פיוס", הוא אומר.

בסביבת אלי ישי מכחישים את הדיווחים לפיהם יקים מפלגה במקביל לש"ס, אך יחד עם זאת ברור לכל אומר גורם המקורב לאלי ישי כי "הציבור לא קנה את הקריאות המזויפות לשלום בתקשורת". הגורם הוסיף, כי המציאות כרגע היא שברובם המוחלט של הסקרים ש"ס מקבלת סביב השישה מנדטים. "היה אפילו סקר אחד שהעמיד את ש"ס בסכנה של לא לעבור את אחוז החסימה", אמרו.

הח"כים לא יודעים מה קורה והנציגים לא מעודכנים. אפילו חברי מועצת חכמי התורה לא מעודכנים. הכל בכוורת הסודית של דרעי. יש אדם אחד שמנהל את המפלגה בכוח, ללא שיתוף פעולה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבי אלי ישי הביא ברכה ושפע הבריון דרעקי שלך הביא רק צרות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. טוב שיש אדם אחד שמנהל את התנועה ולא אישה אחת כפי שהיה עד לא מזמן…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב