קרב בתוך האוטובוס: "זינקתי על המחבל ושיתקתי אותו" • צפו(וידאו)

גיבור היום: יאיר בן שבת, אזרח ששהה סמוך למקום הפיגוע בכניסה לירושלים, עלה לאוטובוס והשתלט על המחבל. "הבחנתי באירוע מבחוץ, אז לקחתי משהו שנקרא נונצ'קו והרבצתי למחבל כמה מכות שאפשר עד שהבנתי שהרצועה משתחררת והוא מרפה מהנשק". צפו

בוידאו: בן-שבת משחזר את הרגעים הדרמטים של ההשתלטות על המחבל

(באדיבות רשת)

"אני לא הייתי בין הנוסעים אלא הבחנתי באירוע מבחוץ, שמתי לב שיש מהומה בתוך האוטובוס…ראיתי חייל עם הרצועה של הנשק סביב הצוואר שלו – ושהמחבל מנסה לחטוף ממנו את הנשק, כך משחזר יאיר בן שבת, אזרח שעבר סמוך למקום הפיגוע בכניסה לירושלים ונטרל את המחבל.

בן-שבת מוסיף: "שני אזרחים עשו עבודה מדהימה ומיהרו להשתלט עליו, הם שכבו עליו וניסו למנוע ממנו את האפשרות לחטוף את הנשק ולהשתולל.

עליתי לאוטובוס וזה היה מצב של קיפאון למשך כמה דקות. ראינו שזה לא עוזר לנטרל אותו ככה, אז לקחתי משהו שנקרא נונצ'קו והרבצתי למחבל כמה מכות שאפשר. הכיתי אותו עד שהבנתי שהרצועה משתחררת והוא מרפה מהנשק". אז כבר התפרצו שוטרים לתוך האוטובוס – וירו במחבל. "הודות לשני האזרחים שהחלו לנטרל את המחבל, נמנע אסון כבד"
כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי מחבל שעלה הערב על אוטובוס בכניסה לירושלים, דקר שני אנשים, ביניהם חייל שממנו ניסה לחטוף נשק. אדם אחד נפגע באורח בינוני, החייל נפגע באורח קל ושני אנשים לקו בחרדה. כוחות הביטחון הצליחו להשתלט על המחבל ולחסל אותו.

בוידאו: השניות שלאחר הפיגוע. צילומים:מוטי רובינשטיין ואברהם צמח – מדברים תקשורת

דקירה from Kooker on Vimeo.

מהמשטרה נמסר כי "המחבל עלה על קו 158 מתחת לגשר המיתרים, בסמוך לבנייני האומה. הוא ניסה לחטוף נשק מהחייל, ולאחר שלא הצליח, חנק אותו, שלף סכין ופצע אותו באורח קל. האוטובוס נעצר, ואזרח שניסה להיאבק במחבל נדקר ונפצע בינוני. כוח משטרה שהיה בסמוך עלה לאוטובוס, ושוטר נאבק עם המחבל. המחבל ככל הנראה הצליח לתפוס את נשקו של השוטר, וכוח נוסף שעלה ירה לעבר המחבל וחיסל אותו. בשל הפיגוע כביש 1 נחסם לתנועה בכניסה לעיר, ונפתח לאחר זמן קצר".

בעקבות האירוע נחסמה הכניסה לירושלים מכביש 1 וכל התנועה מופנת למנהרת הארזים, מאוחר יותר נפתח הכביש והתנועה שבה לפעול כסדרה.

כאמור, מדובר בפיגוע רביעי היום בבירה. קדמו לו ניסיון הפיגוע בשער שכם, פיגוע הדקירה בדרך בר-לב בעיר, ופיגוע הדקירה בפסגת זאב (ראו ידיעות נפרדות).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.