קרב הגנה על דרעי • השופטת דורנר: "הוא יכול להיות שר"

הקרב על מינויו של דרעי לתפקיד שר • השופטת בדימוס דליה דורנר נגד חוות הדעת של היועה"מ ויינשטיין שאמר: "אתקשה להגן על מינוי דרעי לשר" • בכנס לשכת עורכי הדין אמרה דורנר: "אין מניעה חוקית למנות את דרעי לשר מי שלא מוצא חן בעיניו החוק הקיים, שישנה אותו"

לפני ארבעה ימים היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו חוות דעת משפטית לקראת מינויו של אריה דרעי לשר בממשלה, והבהיר כי יתקשה להגן עליו בבג"ץ מול העתירות הצפויות על רקע עברו הפלילי של דרעי.

אך מנגד מקבל הבוקר דרעי גיבוי ממקור לא צפוי: במהלך כנס לשכת עורכי הדין השנתית באילת. אמרה שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר.אין מניעה חוקית למנות את אריה דרעי לשר.

לדברי דורנר, השאלה היא חוקית – ומניעת מינויו של דרעי, לאחר שעברו שבע שנים מסיום ריצוי עונשו, תהווה פגיעה בלתי מידתית בזכויותיו לפי חוק יסוד כבוד האדם וחרותו. "מי שלא מוצא חן בעיניו החוק הקיים, שישנה אותו", אמרה ברמז ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שהודיע שיתקשה להגן בבג"ץ על מינויו של דרעי. דורנר אף אמרה, שהמצב החוקי לא ימנע אפילו את מינויו של אברהם הירשזון לשר האוצר.

עו"ד מוריאל מטלון טען, כי דרעי נבחר לכנסת "בגלל שלציבור שלו יש מערכת ערכים אחרת", ובכך רואה מטלון בעיה משמעותית. לעומתו אמר עו"ד אלי זהר, כי החברה בישראל איבדה את עקרון תשלום החוב לחברה, וכי אם הציבור בחר בדרעי והעניק את הרוב לבנימין נתניהו – מותר לאחרון למנות את הראשון לשר.

כזכור, במפלגת ש"ס מיהרו לפרסם הצהרה המביעה דווקא שביעות-רצון מחוות-הדעת: "תנועת ש"ס מקבלת בסיפוק את דעת היועץ המשפטי לממשלה, הקובעת במפורש כי אין כל מניעה משפטית למינוי יו"ר התנועה הרב אריה דרעי לשר".

עוד טענו במפלגה כי "יש לברך על כיבוד רצון הבוחר ותוצאות הבחירות, מה עוד שהאירועים שעמדו ביסוד ההליכים המדוברים התרחשו לפני 30 שנה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.