קרב הסכינים: מחנה שטרית: "דרעי הבטיח לתמוך בשטרית"

האם דרעי תמך בשטרית? יומיים לאחר הבחירות, התעלומה לא נפתרה. רועי לחמונוביץ יועצו הפוליטי של ח"כ מאיר שטרית טוען כי דרעי תמך בשטרית גם בסיבוב השני.

תעלומה בכנסת: כשוך תרועת המנצחים ותוגת המפסידים, במסדרונות הכנסת – עדיין מופתעים מתוצאות הבחירות שהביאו את רובי ריבלין לנשיאות. נחזור כמה ימים קודם, ערב הבחירות, בשמחת השבע ברכות לבנו של אריה דרעי, השתתפו כל סיעות האופוזיציה, החברים ישבו ודיסקסו, בסופו של ערב סיכמו: מצביעים שטרית. לקראת הסיבוב השני, כשנודעו התוצאות המפתיעות, התייצב אלי ישי והודיע על תמיכתו הרשמית ברובי ריבלין. מדרעי לא נשמע ציוץ. בתום הדרמה, מיהרו בש"ס להכריז על כך שהם אלו שהכריעו את הכף והביאו לבחירתו של ריבלין.

לחמנוביץ מתאר בשיחה ל'קוקר' על הרגעים הדרמטים בין הסיבוב הראשון לשני, אריה דרעי  הביע  תמיכה מפורשת בשטרית, הוא התקשר והבטיח אנחנו עם שטרית". דרעי עצמו מכחיש מכל וכל וטוען כי תמך בריבלין.

"מי שניהל את הקמפיין, זה ניר חפץ בתקשורת הכללית ואני מול התקשורת במגזר החרדי", הוא מסכם את הבחירות בשיחה מיוחדת שהעניק ל'קוקר'. לדבריו, "המסר היה ששטרית הוא מועמד ספרדי ,והוא לא רק מדבר על מסורת אלה באמת אצלו שבת זה שבת ותפילה בבית הכנסת זה תפילה" .

"במקביל" מציין לחמנוביץ, "תקופת העשיה שלו הייתה לטובת הציבור החרדי כמו שמהלך שלו שביטל את החשב המלווה שלו בעיריית בני ברק באיותו שר הפנים וכן ביתר עילית שהפכה לעיר בתקופתו של שטרית כשר וכן מספר חוקים שפעל לטובת הציבור החרדי". יש לציין, כי רובי ריבלין טרח בנאום הניצחון להודות למספר מצוצמם של חברי כנסת שפעלו למענו והביאו לניצחונו. בהם:  ישי ליצמן וגדעון סער. דרעי, נתניהו,ולפיד, נפקדו מנאומו של ריבלין. מנגד, אמש הגיע הנשיא הנבחר, רובי ריבלין לשמחת שבע הברכות במעונו של הגר"ד יוסף שם  הודה לדרעי ואמר, אני  יודע מי הכריע את הכף,  אריה, תודה!.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מאיר שטרית הוא אנטי דתי ידוע, ומצחיק שהוא מנסה לשטות בנו.

  חיים |
  הגב
 2. אטיאס בכיכר השבאב יותר נכון בקול ברמה אמר בלי להסמיק, שישי סתם לוקח קרדיט לעצמו, וכל שס, כולל דרקי הצביעו לריבלין. איזה שקרן נבזה….

  שס מגעילים…

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. אריה התותח
  אף אחד עוד לא קלט את התרגיל שעשה פה חחח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב