קרב השבת באשדוד • ש"ס נגד 'אגודה': "מכשילים את המאבק ומתנהלים בעצמאות"

המאבק על קדושת השבת בעיר אשדוד מוביל לקרבות פנימיים בין הנציגים החרדיים. חבר מועצת עיריית אשדוד מטעם ש"ס אבי אמסלם מאשים את נציגי 'אגודת ישראל' בעירייה: "מכשילים את המאבק לשמירת השבת ומתנהלים באופן עצמאי מבלי לידע את הסיעות המקבילות". לטענתו: המאבק על 'ביג' שהחל בפסח נותר בכותרות ולא הוגשה אף הצעה לסדר מנציגי 'אגודת ישראל'

המאבק על קדושת השבת בעיר אשדוד מוביל לקרבות פנימיים בין הנציגים החרדיים. חבר מועצת עיריית אשדוד מטעם ש"ס אבי אמסלם מאשים את נציגי 'אגודת ישראל' בעירייה: "מכשילים את המאבק לשמירת השבת ומתנהלים באופן עצמאי מבלי לידע את הסיעות המקבילות". לטענתו: המאבק על 'ביג' שהחל בפסח נותר בכותרות ולא הוגשה אף הצעה לסדר מנציגי 'אגודת ישראל'.

מרוח מכתבו של אמסלם משמע כי חברי 'אגודת ישראל' אינם פועל מטעמים של קדושת העיר אלא רק מפריעים לניהול האינטרסים החרדיים בכך שמתנהלים עצמאית מבלי לידע ולשתף את החברים מש"ס.

לפני למעלה משבוע שלחו נציגי סיעת 'יהדות התורה והשבת' בעיריית אשדוד, סגן ראש העיר, מרדכי ליברמן, אפריים וובר, יעקב טסלר ועזרא שור, מכתב אשר מוען לראש העיר ד"ר לסרי, ליו"ר הקואליציה עו"ד גבי כנפו ולמשנה למנכ"ל העיריה הגב' דינה בר אולפן, מבקשים חברי המועצה להעלות נושא לדיון והצעה לסדר שתשים סוף וקץ למצב הבלתי נסבל שבו פתוחות חנויות בכל רחבי העיר בשבתות.

20150901080411

בעוד העירייה עומדת מהצד ואינה נוקפת אצבע. "המצב הזה", אומרים חברי מועצת העיר, "הסתיים. לא נוכל להסכים עם המציאות הנוכחית שבה בתי עסק פתוחים, ואילו העירייה אינה מפעילה את סמכותה ואינה עושה את מה שמוטל עליה לעשות במסגרת החוק".

אמסלם שדבר המכתב נודע לו דרך התקשורת הפנה מכתב חריף לרב מרדכי ליברמן, וכך כתב: "לצד הבעת תמיהה על עצם החשיפה שניתנה למכתב לפני שהוא הגיע ליעדו, תמהני מאוד מדוע לא ראית לנכון לשתף אותנו את חברי סיעת ש"ס בעירייה בצעד זה כך שגם אנו נוכל להצטרף ליוזמה והדרישה אילו היית עושה כן, הייתה מגיעה מכל הסיעות בעירייה דבר שהיה נותן אפקט עצמתי יותר לדרישה והופך אותה לכזו שאי אפשר להתעלם ממנה".

אמסלם הוסיף: "יתירה מזו: עד לרגע זו לא הוגשה כל הצעה לסדר בעירייה מטעם הסיעות החרדיות והמסורתיות נגד חילולי השבת, וחבל שכך, וזאת כאשר סערת 'ביג' פרצה עוד בימי הפסח. הציבור כולו בטוח כי סיעת יהדות התורה והשבת מובילה מערכה בעירייה אך בפועל חילולי השבת נמשכים בעיר ביתר שאת ואלו הסיע הלא משמיעה כלל את קולה".

"אם לא די בכך כי אנו מגלים כי אנו ממודרים מהעיסוק בנושא, וכך יוזמת לה באופן תמוה מאוד סיעת יהדות התורה מכתב עם דרישה להצעה לסדר בנושא השבת ללא שאנו ויתר הסיעות החפצים לשמירת השבת ויום המנוחה בעיר שותפים למהלך וזאת על אף שכאמור אנו נחושים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו למען מיגור חילולי השבת בעיר".

לסיום מכתבו כתב: "אני מבקש להביע מחאה על התנהלות זו הגורמת לכך שהמאבק החשוב והמכריע למען השבת שהיו לו את כל הסיכויים להצליח בדומה לערים אחרות שבהם כוחה של הנציגות החרדית והמסורתית אך חלש יותר נכשל עד כה, והוא ייכשל לצערנו גם בעתיד כל זאת משום שאנו לא מלוכדים למטרה חשובה זו מתוך דאגה ורצון אמיתי לפעול ולהביא לשינוי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.