קרב חרדי בעיריית ירושלים • "את חצופה! תוציא אותה" (וידאו)

ביום שאחרי הדרמה בעיריית ירושלים באישור תכנית ה'ספורטק' נרשם סיבוב נוסף בין הנציגות החרדית לסיעת 'התעוררות' החילונית במאבק על צביונה של שכונת 'קרית יובל' • בדיון שעסק באישור גנים חרדיים בשכונה התפרצה תושבת השכונה על פינדורס: "ידוע לך שחיים חילוניים בעיר הזאת, אתה מדבר שטויות"! בתגובה זעק ראוכברגר: "את חצופה תוציא אותה". צפו בוידאו

המתיחות בין הנציגות החרדית בעיריית ירושלים לסיעות החילוניות הביאה היום שוב להתלהטות הרוחות בין הצדדים: במהלך הדיון בועדה לתכנון ובנייה אותה ניהל סגן ראש העיר יוסי דייטש (יהדות התורה) על אישור גנים חרדים בשכונת 'קרית יובל' התפתח דיון חריף בין הנציגים החרדים ליו"ר סיעת 'התעוררות' סגן ראש העיר עופר ברקוביץ.

ברקוביץ הפנה שאלה ליו"ר הועדה יוסי דייטש: "האם אתה חושב שזה בסדר ונכון לפתוח מוסדות לא חוקיים"? בתגובה השיב לו חבר המועצה יצחק פינדרוס: האם ידוע לך שמתחם התחנה זה מקום שעומד על שימוש חורג? תושבת השכונה שנכחה בדיון לא נשארה חייבת וצעקה לעבר פינדרוס: "ידוע לך שחילוניים חיים בעיר הזאת? אתה מדבר שטויות"!

[vimeo 132329677 w=500 h=667]

חבר המועצה אליעזר ראוכברגר לא נשאיר חייב ויצא להגנת חברו יצחק פינדרוס: "את חצופה! חצופה! תדברי בדרך ארץ לחבר ועדה". ראוכברגר פנה ליו"ר הועדה וביקש להוציא את האישה מן האולם.

חבר המועצה יוחנן ויצמן, אומר כי החרדים במועצה מאוכזבים מקצב פתיחת הגנים החרדים בקריית יובל. "נדרוש מראש העירייה לזרז את הקצב, הציבור החרדי דורש פתרונות למשפחות הצעירות בשכונה", טען.

[vimeo 132331021 w=500 h=667]
כבר שנים שארגונים חילוניים מנהלים מאבק עיקש בניסיון לשמור על אופייה הפלורליסטי של השכונה, לטענתם. אלא שעכשיו נראה כי המאבק הולך ונהיה קשה יותר. התושבים החרדים שהולכים ומתרבים במקום נאבקים באמצעות הנציגות החרדית בעיריית ירושלים לקבל את המינימום המגיע להם, הגורמים טוענים כי יש גורמים בעירייה שעדיין לא מבינים שמדובר בשינוי דמוגרפי, זהו המצב. אנחנו העלנו דרישה כבר לפני זמן רב שהעירייה תאפשר לאכלס גני ילדים במבנים שחלקם ריקים וחלקם משמשים מועדוניות כמה פעמים בשבוע בלבד".

רק אמש סערה מליאת מועצת עיריית ירושלים לאחר אישור הקמת הספורטק בעיר ברוב של 14 מול תשעה מתנגדים, זאת למרות התנגדות חברי המועצה החרדים. חלק מחברי המועצה החרדים נעדרו מההצבעה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הפרצוף של החילונים "הנאורים" בקרית יובל, אין כבוד, אין דרך ארץ ומילים גסות!

    שלמה |
    הגב
  2. ברקת מאבד שליטה על העיר, יועציו פשטו את הרגל, המסיכה ההיטקי נקרעת מעל פרצופו האנטישמי של ניר ברקת!!

    מיקי |
    הגב