קרב ראש בראש: אריאל תוקף את בנט חזיתית בעקבות החוקה – בפנים המכתב

האשמות בין אורי אריאל להבית היהודי ובנט בעקבות החוקה של יושב ראש המפלגה. שר השיכון במכתב חריף לחבירו בנט. כל הפרטים עם המכתב בכתבה בהרחבה

מסתבר כי לבנט הולכים להיות ימים קשים עד שתאושר אולי החוקה שאותה הוא מנסה להעביר בסיעתו, הדבר החריף וגרם לעימות בצמרת הבית היהודי בין שר הבינוי והשיכון אורי אריאל לשר הכלכלה ויו"ר המפלגה נפתלי בנט.

היום כתב שר הבינוי והשיכון מכתב זועם לבנט, כשכותרת מכתבו היא תחת המילה "אחדות", ומחה נגד בנט שמתכוון להעביר את החוקה המפלגתית, לפני שסיכם את פרטי האחדות בין האיחוד הלאומי והמפד"ל. אריאל כתב לו: "זו לא חברות ובטח לא שאיפה לאחדות".

אורי אריאל כתב עוד במכתב החריף: "לפני כשנה וחצי ערב הבחירות הסכמנו בין מפלגת האיחוד הלאומי והמפד"ל – הבית היהודי לבצע מיזוג בין המפלגות. למרות עשרות פניות אליך להתקדם בדיונים על אחדות, דחית אותנו בלך ושוב ובאופן לא חברי", והוסיף: "מדבריך אתמול בגוש עציון, כפי שצוטטו בערוץ 7, עולה כי כוונתך מראש הייתה להעביר חוקה בלעדינו ולאחריה לפנות אלינו לאחדות".

"הצעתי ואני חוזר על הצעתי לשבת באופן רצוף ורציני ולסכם את האחדות ורק אחר כך לבצע חוקה משותפת, מדבריך עלה כאילו אנו מתואמים, אך אין לדברים שחר והם עלולים להטעות את הציבור, בסיום מכתבו השאיר מקום לאופטימיות: "והאמת והשלום אהבו".

המכתב המלא
מכתב אריאל לבנט

חבר הכנסת שטבון התייחס הערב (שני) למשבר החריף בין השר אורי אריאל ליו"ר המפלגה נפתלי בנט: "ימים שחורים עוברים על הציונות הדתית, מאשר יגורנו בא לנו. דברי השר אריאל הערב הם עדות חיה לנזק העצום שממיטה חוקת בנט הקורעת את הציונות הדתית. אני שב ומדגיש, אישור החוקה הוא סופה של מפלגת הציונות הדתית.
אני קורא לבנט להתעשת, לגלות אחריות ולסגת מהמהלך המסוכן שיהיה בכייה לדורות, ויפה שעה אחת קודם"

בבית היהודי תוקפים בתגובה את אריאל: "הוצע לאריאל וחבריו איחוד בתנאים סבירים, אך הם התעקשו על מפתח בלתי סביר של 40 אחוז מהמקומות ברשימה, וכעת תוקעים סכין בגב".

לעומת זאת בנט נראה כמו שהולך על כל הקופה ואמר: "המשימה הראשונה שתעמוד לנגד עינינו לאחר שנאשר את החוקה תהיה האצת התהליכים לאיחוד עם תקומה, בכוונתי להמשיך לפעול לאיחוד מלא של המפלגה מיד לאחר אישור החוקה ולסיים את הליכי האיחוד בהקדם האפשרי". אמר וגרם לכעסו של השר חבירו אורי אריאל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.