קרובים לחתימה? משבר השיחות עלה בחדרו של מרן הרב שטיינמן

לאחר כ-13 פגישות בין צוותי המו"מ של 'הליכוד' ו'יהדות התורה' הסתגרו הבוקר ח"כי 'דגל' בחדרו של הגראי"ל שטיינמן להתייעצות משמעותית. גורמים ב'דגל': "הנושאים השנויים במחלוקת הם ברי פיתרון". במפלגה העריכו: ההסכם ייחתם בתחילת שבוע הבא.

לאחר כ-13 פגישות בין הליכוד ליהדות התורה, שהסתיימו בחילוקי דעות בעיקר סביב עניין הגיור, נסעו הבוקר חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב ונפגשו דקות ארוכות עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שם עדכנו אותו במגעים הקואליציוניים המתקדמים, הח"כים העלו על השולחן את הבעיות השנויות במחלוקת בין הצדדים.

גורמים ביהדות התורה אמרו ל'קוקר' כי הנושאים השנויים במחלוקת הם ברי פיתרון. "ההערכה היא שבסופו של דבר העניין יוסדר ותימצא הדרך לכניסת יהדות התורה לממשלה", אמרו. ביהדות התורה העריכו כי ההסכם ייחתם בתחילת שבוע הבא.

על פי המסתמן כעת, ח"כ משה גפני ימונה ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת. כמו"כ הסיעה תקבל את התפקידים סגן שר הבריאות שיגיע לידיו של ח"כ יעקב ליצמן וסגן שר החינוך שככה"נ ייתפס ע"י ח"כ פרוש. לפי דרישת המפלגה, יועברו למעלה מ-100 מיליון שקל למוסדות תרבות חרדיים.

על פי המסתמן כעת צוות המשא ומתן של הליכוד ייפגש במהלך ימים א' וב' הבאים עם נציגי ש"ס, יהדות התורה ועם נציגי "כולנו" כדי לנסות להגיע עם שלוש המפלגות להסכם קואליציה ולחתום עליו בראשי תיבות עד יום שלישי הבא.

עם מפלגת "כולנו", ועם הסיעות החרדיות יש הסכמות ברוב הנושאים, וההערכה היא שאפשר להגיע לסיכומים.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברור שכאשר הנושאיים המהותיים באו על פתרונם-ג׳וביים ותפקידים…..ימצא כבר הפיתרון לנושאים השוליים-חוק הגיור וכד׳….וחוק הגיוס בכלל לא בעיתי..הוא מדובר רק לפני הבחירות בלבד,לפתות כמה מטומטמים להצביע לאותם ח״כים שזקוקים לכמה ג׳בים לעצמם בלבד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הלוואי ששס לא יכנסו לקואליציה, או יקבלו ג'ובים קטנים. לא מגיע להם. רק יהדות התורה תכנס בשביל לשמור על היהדות ועל כספי הישיבות והכוללים וקיצבת ילדים.

  "אל נקמות ה' אל נקמות הופיע".

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • טיפש מטופש

   עדיין אתה מאמין באלי ישי האידיוט, שהפסיד 4 מנדטים ליהדות הנאמנה.
   עליך אמר הכתוב, ונתתי פגריכם על פגרי גילוליכם.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב