קרוב לחצי שנה בלי נגיד לבנק ישראל • היום נתניהו ולפיד ייפגשו בנושא

האם הסאגה המביכה תגיע היום (ד') לסיומה?

ראש-הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד ייפגשו כדי להכריע מי יעמוד בראשות בנק ישראל. כמעט ארבעה חודשים אחרי שסטנלי פישר עזב את התפקיד, נתניהו ולפיד אמורים להכריע היום סוף-סוף מי יהיה מחליפו. כבר שבועות ארוכים שאין בין השניים הסכמה על זהות הנגיד, שיהיה אחד מהשלושה – מריו בלכר, ויקטור מדינה וצבי אקשטיין.

בתחילת חודש אוגוסט, יומיים בלבד לאחר ההכרזה על בחירתו כנגיד בנק ישראל, הכריז הפרופסור ליאו ליידרמן על פרישתו. על פי פרסום באתר "הארץ", ליידרמן החליט על פרישתו מהתפקיד המיועד לאחר שלוועדת טירקל למינויים בכירים הגיע מידע על הטרדה מינית.

על פי הפרסום, אישה המעורה בנעשה בבנק ישראל טענה כי ליידרמן עזב את תפקידו בדויטשה בנק לפני כעשר שנים בנסיבות הקשורות לטוהר המידות, והעבירה על כך חומר כתוב לטירקל. הוועדה לא הספיקה להתכנס ולבקש את תגובתו של ליידרמן לדברים לפני שזה וויתר על המינוי לתפקיד הנגיד.

פרישתו של ליידרמן מהתפקיד המיועד הייתה בסך הכל עוד  חלק בסאגת בחירת המחליף לסטנלי פישר. כחודש לפני שפרש ליידרמן, החליט ראש הממשלה למנות בכלל את הפרופסור יעקב פרנקל לתפקיד. בעקבות דיון ציבורי בפרשה בה היה מעורב פרנקל בהונג-קונג בשנת 2006, הודיע פרנקל כי הו מסיר את מועמדתו. אז בחרו שר האוצר וראש הממשלה את ליידרמן לתפקיד, וכאמור גם הוא הסיר את מועמדותו.

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.