קרוז סירב לתמוך בטראמפ וחטף "בוז" (וידאו)

: טד קרוז, שהגיע למקום השני במרוץ למועמדות הרפובליקנית, סירב להצהיר על תמיכה במועמד הנבחר דונלד טראמפ במהלך נאומו בועידה.

בעקבות כך, האלפים קטעו את נאומו בקריאות בוז ובשאגות "אנחנו רוצים את טראמפ". { הועידה הרפובליקנית}

דרמה נרשמה במהלך הועידה הרפובליקנית:  טד קרוז, שהגיע למקום השני במרוץ למועמדות הרפובליקנית, סירב להצהיר על תמיכה במועמד הנבחר דונלד טראמפ במהלך נאומו בועידה.

בעקבות כך, האלפים קטעו את נאומו בקריאות בוז ובשאגות "אנחנו רוצים את טראמפ".

בתקשורת האמריקנית הגדירו את הנאום כמכה  לתדמית המפלגה המאוחדת שמנסים לשדר בשורות הרפובליקנים.

צפו בוידיאו באדיבות רשת


קרוז הזכיר במהלך נאומו רק פעם אחת את השם של טראמפ, ולא אמר מפורשות כי יתמוך במועמד השנוי במחלוקת.

"אני רוצה לברך את טראמפ על ניצחונו אמש", אמר קרוז – ולא המשיך את המשפט בהודעת תמיכה מפורשת.קרוז קרא לציבור לצאת ולהצביע: "אל תישארו בבית בנובמבר – תעמדו, תדברו ותצביעו לפי מצפונכם. תצביעו למועמדים שאתם סומכים עליהם כדי להגן על חירותכם ולשמור אמונים לחוקה". דבריו פורשו כתמיכה בקבוצות המתנגדות לטראמפ בתוך המפלגה.

טראמפ עקץ בטוויטר שלו: "וואו, טד קרוז ממש גורש מהבמה בקריאות בוז. הוא לא כיבד את השבועה! ראיתי את הנאום שלו שעתיים לפני כן אבל נתתי לו לדבר, זה לא עניין גדול".

יועץ של קרוז אמר כי המתמודד לשעבר העריך שתהיה מהומה אם לא יצהיר על תמיכה מפורשת בטראמפ: "ידענו שאנשים ישתגעו אם הוא לא יגיד את המילים המפורשות, אבל הוא בירך את טראמפ וקרא להתאחד סביב הערכים המשותפים"

אחד הנציגים שצעק בוז לעבר קרוז, אריק לייטון מקליפורניה, אמר לאחר מכן: "לקחו לי 30 דקות להירגע ולהפסיק לרעוד מזעם – אני לא מבין למה הוא עשה את זה, זה מטריף אותי".

ניוט גינגריץ, בכיר במפלגה יצא להגנתו של קרוז: "הוא נואם מצוין, אני חושב שפירשתם לא נכון פסקה אחת שלו. הוא אמר להצביע לפי נאמנות לחוקה, ובבחירות הללו יש רק מועמד אחד כזה – טראמפ וסגנו פנס". מייק פנס התקבל בתשואות רמות לאחר נאומו של קרוז.

היום תסתיים הוועידה כאשר טראמפ ינאם לפני אלפי צירי הועידה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.