קרוז תקף את טראמפ: "רק השבוע נרצח בתל אביב אמריקני"

בפלורידה נערך עימות נוסף ביניהם לקראת הבחירות המקדימות במדינה שייערכו ביום שלישי בו יקח המנצח את כל הקופה.

המרוץ למפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב הגיעו הלילה (חמישי) לפלורידה שם נערך עימות נוסף ביניהם לקראת הבחירות המקדימות במדינה שייערכו ביום שלישי בו יקח המנצח את כל הקופה.

בפולרידה ישנו אחוז יהודים גבוה, ולפיכך התייחסו המתמודדים לנושא הישראלי-פלסטיני, והביעו תמיכה גורפת בישראל.

המועמד המוביל במחנה הרפובליקני דונלד טראמפ, אמר בעבר כי הוא ינסה להיות ניטרלי בנושא הישראלי-פלסטיני וספג מתקפה מחבריו. "אני תומך נלהב של ישראל ויש לי בת ונכדים יהודיים", השיב המיליארדר. "למרות שאני פרו ישראלי מובהק, אני אנסה לתת סיכוי לעסקה בינם לבין הפלסטינים, כי זה מה שרוב הישראלים רוצים".

המועמד טד קרוז לא נותר חייב ותקף את טראמפ ואמר: "רק השבוע נרצח בתל אביב אמריקני מטקסס מדינתי שהוא איש הצבא האמריקני לשעבר – הוא נדקר על ידי מחבל פלסטיני ואתה לא יכול להגיד שאתה בעד מעשים כאלו".

קרוז הוסיף עוד "עלינו לעזור להם להילחם בטרור בצורה חד משמעית ובלתי מתפשרת. הרשות הפלסטינית נמצאת היום ממשלת אחדות עם חמאס שהוא ארגון טרור.

גם המועמד מרקו רוביו שמגיע ממדינת פלורידה שם נערך העימות ביקר את טראמפ. "דונלד צריך להבין שהעמדה שלו היא טעות ולמעשה מדובר בפגיעה בישראל", אמר רוביו. "להגיד שאתה ניטרלי זה לתמוך בפלסטינים כי חייבים להבין – לפי שעה אין עם מי לנהל שם משא ומתן ולכן חייבים לעמוד לצד ישראל".

המועמד הרביעי ג'ון קייסיק הביע תמיכה חד משמעית בישראל ואמר "אנחנו צריכים להודות לאלוקים שפיתחנו יחד איתם את 'כיפת ברזל'", אמר קייסיק. "הפלסטינים מנסים להגיע אליהם מעל ומתחת לאדמה ועלינו לעזור להם להתחמש ולהגן על עצמם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.