קריירה מהירה ומשגשגת לחרדים? הכירו את עולם הביטוח

התיישבנו לשיחה עם רונן נחמיאס מנכ"ל מכללת אורין שפלטר והשלוחה של הקמפוס החרדי כדי לשמוע ממנו על התחום שמסתמן כדבר הבא בקרב הציבור החרדי.

אם מישהו יעצור אותך ברחוב וישאל אותך מה זו פנסיה או איך הוא יודע איזה ביטוח הוא צריך, תדע לענות לו?

קרוב לוודאי שלא. ויש לזה סיבה.

יותר ויותר סקרים מוכיחים שבציבור החרדי המודעות לנושאי הביטוח והפנסיה נמוכה הרבה יותר מאשר בציבור החילוני.

זה מצער, כי הנושא הזה חשוב מאוד, במיוחד למשפחות עם ילדים, לאנשים מבוגרים ובעצם לכל אחד מאיתנו.

אבל יש לנו שתי בשורות טובות. הראשונה היא שהמודעות לנושא הזה במגמת שיפור. חלק מזה בזכות סוכני הביטוח הראשונים שפועלים ממש בתוך המגזר החרדי, והשניה היא שעכשיו גם אתה יכול ללמוד מקרוב את הנושא ואפילו להתחיל להרוויח ממנו כסף ולבנות לעצמך קריירה משגשגת.

רוצה לדעת עוד? גם אנחנו. אז התיישבנו לשיחה עם רונן נחמיאס מנכ"ל מכללת אורין שפלטר והשלוחה של הקמפוס החרדי כדי לשמוע ממנו על התחום שמסתמן כדבר הבא בקרב הציבור החרדי.

_______________________________________________________________________________

"למי שלא מכיר את התחום, כמה מילים על הביטוח. לפני שאני מספר לכם על ההזדמנות הנדירה שטמונה בתחום הזה.

ביטוח הוא מוצר שנועד להגן על אלו שרוכשים אותו מפני נזקים בעתיד, נזקים שחובה על כל אחד מאיתנו לעשות כמיטב יכולתו כדי להתגונן מפניהם

בגלל שיש הרבה סוגי אנשים והרבה סוגי נזקים. מוצרי הביטוח מתחלקים לכמה קטגוריות כשכל אחת מהן מטפלת בתחומים אחרים.

את ביטוחי החובה כולנו מכירים, היות והם נדרשים על פי חוק, כמו ביטוח חובה לרכב או ביטוח משכנתא. אבל מעבר להם קיימים מוצרים נוספים שמסוגלים להעניק לכל אחד מאיתנו כיסוי רחב הרבה יותר במקרים מצערים של נזקים, אובדן או אירועים אחרים שעלולים לפגוע באיכות החיים שלנו.

ולכאן נכנס סוכן הביטוח. התפקיד שלו הוא להכיר את הלקוח, ללמוד את הצרכים שלו ולהתאים לו ביטוח שיענה על הצרכים הללו וגם יעמוד במסגרת התקציב שלו."

אז בעצם להיות סוכן ביטוח זה סוג של שליחות?

נכון מאוד. היות ואנשים שאין להם מושג בביטוח עלולים למצוא את עצמם במצבים של נזקים כספיים ואפילו גופניים חלילה ובלי מקום לפנות אליו שיסייע להם להיחלץ מהמצבים הללו.

כשסוכן הביטוח יושב איתם, מסביר להם בדיוק במה מדובר ומבהיר להם את חשיבות הביטוח וגם מראה להם דרכים בהן הם יוכלו להרשות לעצמם לבטח את המשפחה, הוא בעצם מונע מהם נזקים בעתיד. איזו שליחות יכולה להיות גדולה יותר מלהבטיח את העתיד של משפחות בישראל?

אז מה צריך לעשות כדי להיות סוכן ביטוח? אנחנו יכולים להתחיל כבר היום?

לצערי, או בעצם, לשמחתי, לא כל אחד יכול להיות סוכן ביטוח. כיום נדרש כל סוכן לעבור בחינות ולקבל רישיון כדי לפעול. המטרה היא למנוע משרלטנים למכור לאנשים פוליסות ביטוח שקריות או לא מתאימות.

כדי להיות סוכן ביטוח מורשה, צריך ללמוד את התחום ברצינות, לעבור את הבחינות ולקבל את הרישיון.

מכללת אורין שפלטר עושה בדיוק את זה. מאפשרת לכם ללמוד את כל התחומים ותתי התחומים הקשורים בביטוח – על כל סוגיו, מכינה אתכם לבחינות כדי שתעברו אותן בקלות, מכשירה אתכם ומלווה אתכם עד לקבלת הרישיון וגם אחרי היציאה לשטח.

ומה עושים אם אנחנו צריכים לעבוד כדי לפרנס את המשפחה?

או! בעניין הזה יש לי בשורה מפתיעה עבורך.

בקמפוס החרדי לפיננסים של מכללת אורין שפלטר, לא רק שאנחנו דואגים להשמה (מציאת מקומות עבודה מתאימים) בסיום הלימודים. אנחנו מאפשרים לתלמידים שלנו שאין להם מקום עבודה מסודר להשתלב בחברות ביטוח ידועות ומוכרות כבר בחודש השני ללימודים אצלנו!

אמנם העבודה במהלך הלימודים היא לא כסוכן ביטוח מורשה כמובן אבל מאפשרת הכנסה קבועה ומסודרת וגבוהה משמעותית מהשכר המוצע בשוק לעבודות מזדמנות

אני יכול לספר לך גם שהיו לנו כמה מקרים של תלמידים שהתקדמו תוך כדי עבודה בחברה, ממשרת מזכירות לניהול, בזכות הכישרונות שלהם, ואפילו לא הפכו בסופו של דבר לסוכני ביטוח, גם אחרי שקיבלו את התעודה, היות והמשרה שלהם הייתה כל כך מוצלחת

ואם יש לך עבודה מסודרת, גם על זה חשבנו..

את השלוחה החרדית של אורין שפלטר פתחנו במטרה להתאים את הלימודים בה לאנשים מהמגזר החרדי.

לקחנו בחשבון שברוב המקרים מדובר באנשים נשואים עם משפחה, עבודה ומחויבויות ולכן הלימודים במכללה הם לימודי ערב ומתקיימים פעמיים בשבוע בסך הכל כך שאין שום סיבה בעולם שתצטרך להפסיק לעבוד ולוותר על המשכורת.

יותר מזה!!!

דאגנו גם למלגות לזכאים שמכסות עד 70% מעלות הלימודים כדי להקל עוד קצת מהעול הכלכלי במהלך הלימודים.

 

מה יצא לי, בתור אדם חרדי, מכניסה לשוק הזה שמלא בסוכני ביטוח חילוניים ומנוסים?

או! זו בדיוק הנקודה! כחרדי, אתה מכיר הרבה יותר מקרוב את הצרכים, את המגבלות ואת היכולות של המגזר החרדי. יהיה לך קל הרבה יותר להגיע לאנשים מהמגזר, להסביר להם למה חשוב כל כך ביטוח ולהציע להם מוצר שמתאים להם. לא נשמע יותר הגיוני ומתאים?

רק תחשוב על כל המכרים, המשפחה והשכנים שלך שאין להם מושג קלוש בביטוח ואתה תוכל לעזור להם.

יש להם "ערבים"

ערבים זה טוב ויפה, אבל המטרה שלו היא אחת- ביטוח חיים. ומה קורה כשאנחנו ברוך ה' עדיין בחיים? תאונות? מחלות? אובדן כושר עבודה? במצבים כאלו ערבים לא מסוגל לעזור ולהקל עלינו. בדיוק בשביל זה חשוב להבין מה יש לביטוח להציע שלערבים אין.

ובוא נודה באמת. כגבר חרדי, עד כמה אתה נהנה להיות שכיר ומשועבד ל"בוס"? לא במיוחד, נכון? המסלול הזה מאפשר לך להתפרנס גם כעצמאי. לעבוד בשעות שנוחות לך, עם האנשים שמתאימים לך. לא נשמע כמו משהו שכל גבר היה מעדיף לעשות?

חשוב לי לציין עוד דבר, עבור אלו שכן מעדיפים לעבוד כשכירים, כיום כל חברות הביטוח הגדולות מחזיקות מחלקות המותאמות במיוחד לחרדים היות וחשוב להן לתת שירות מתאים גם למגזר הזה. כך שגם מבחינת סביבת עבודה לא תהיה שום בעיה להכנס לשטח.

 

אוקי, שכנעת, אבל יש עוד מקומות שלומדים בהם ביטוח, לא? למה דווקא בקמפוס החרדי לפיננסים של מכללת אורין שפלטר?

שאלה מצוינת. יש לי שתי תשובות.

הראשונה היא שלא חסרים חאפרים בשוק. במכללות אתה מקבל תעודת סיום של מכללה. ומה עם רישיון מהמדינה בלעדיו אתה לא יכול להתחיל לעבוד? את זה לא מקבלים במכללות. אצלנו כן. ואם תבדוק תגלה שאורין שפלטר היא המכללה המובילה בארץ כיום בתחום הפיננסים. ואני בדעה שאם כבר לומדים, אז אצל הטובים ביותר.

השנייה היא שהיות והבנו את הפוטנציאל האדיר שקיים בציבור החרדי, אנחנו היחידים שהחליטו לפתוח שלוחה מיוחדת שמותאמת לכל הצרכים של תלמיד חרדי. החל ממלגות, שעות לימוד נוחות וכלה בסביבה מותאמת לכללים ולגדרות של הדת.

כך שגם תקופת הלימודים עוברת בצורה נוחה ונעימה, בלי יותר מדי ספקות, חוסר נעימויות והתלבטויות לגבי מה מותר ומה אסור, מה חייבים ועל מה אפשר לוותר.

שניה, אם אנחנו כבר הולכים ללמוד, למה לא להוציא תואר וזהו?

תואר זה נחמד, אבל בוא נדבר רגע תכלס'. כמה עולה לך תואר? המון, נכון? וכמה שנים אתה משקיע בו? גם הרבה… ומה יוצא לך בסופו של דבר? שום דבר מעשי. לא עבודה מסודרת. לא ניסיון בתחום מסוים. בעצם אין לך דרך, לפחות בהתחלה, להחזיר את ההשקעה שלך.

אוקי, אז מה עם לימודים במסלול קצר כמו גרפיקה או הנהלת חשבונות? למה עדיף לי ביטוח?

יש לי משפט אחד בשבילך: חסרים סוכני ביטוח חרדיים בשוק. נקודה.

גרפיקאיות ומנהלי חשבונות יש ברוך ה', בלי סוף, השוק מוצף בהם ואני באמת מאחל לכל אחד מהם הרבה עבודה וכסף אבל אני לא הייתי שוקל להיכנס לשוק מוצף כל כך.

שוק הביטוח עדיין לא מוכר מספיק בציבור החרדי, וכמו שאמרתי, לצד הצער על זה יש כאן תועלת לכל מי שרוצה להיכנס אליו. הציבור, שמפתח תודעה בעניין, מחפש סוכני ביטוח חרדיים שיבינו את הצרכים שלו וזה בדיוק חלון ההזדמנויות לכל מי שנמאס לו לעבוד לפי שעות או לעבור בכל חודש מעבודה לעבודה ורוצה לפתח קריירה מסודרת ולעבוד במקום קבוע, להרוויח טוב ולהרגיש מצוין עם עצמו מכל הבחינות.

גם אשתי יכולה להיות סוכנת ביטוח?

ודאי! השוק מחכה בכיליון עיניים לסוכנות ביטוח חרדיות.

כיום כמות העצמאיות החרדיות הולכת ועולה, וגם בלי קשר לזה, המון נשים הן שמנהלות את משק הבית ואחראיות על ההוצאות ועל הסידורים.

תחשוב כמה נוח וקל יותר יהיה ללקוחה לשבת עם מישהי, חרדית כמוה, שמבינה בדיוק את הקשיים שלה, וגם יכולה לתת לה ידע מקצועי והכוונה מדויקת.

תחשוב לכמה נשים תוכל אשתך, כסוכנת ביטוח, לעזור. לדאוג להן לפנסיה מסודרת, לבטח את הילדים מפני תאונות ועוד ועוד…

אז מתי מתחילים?

התחלת הלימודים מותנית בכמות נרשמים, כעקרון, אנו מתחילים בלימודים ברגע שישנה הענות מספקת. כך שכדאי לבדוק ולא לפספס את המחזור הקרוב, בהנחה וזה מתאים לך.

ובהנחה שאני מעוניין לקבל עוד פרטים? אולי להגיע לפגישת התאמה? למי לפנות?

ליועצת הלימודים שלנו, גיטי, היא מקצועית מאוד ותדע לענות על כל שאלותיך.

וזו  ההזדמנות שלי באמת להזמין אותך להתקשר עכשיו ל 03-763-0134, לשוחח עם יועצת הלימודים שלנו ולעשות את הצעד הראשון שלך בדרך לקריירה מהירה ומוצלחת בתחום.

לחלופין, למידע נוסף והשארת פרטים לשיחת ייעוץ,
בקר אותנו באתר הקמפוס החרדי לפיננסים:
campus-haredi.co.il

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.