משרד החינוך: "רואים בחומרה את התופעה, ננקוט באפס סובלנות כלפי האחראים"

פרשת הגזענות באלעד – התגובות: מעיריית אלעד נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה על ידי הגורמים השונים ויטופל בחומרה. סגן ראש העיר, צוריאל קריספל אמר: "נעמוד על זה שהדבר הזה לא יקרה. אם מישהוא רוצה לפעול בדרכים כאלו שיתכבד ויקים סמינר על חשבונו"

פרשת הגזענות בסמינר באלעד ממשיכה להכות גלים. מעיריית אלעד נמסר בתגובה לפרסום: "הנושא נבדק על ידי משרד החינוך ואגף החינוך בעיירייה. היום אמורה להתקיים פגישת חירום לבדיקת הנושא. העירייה תפעל לעצירת תופעות מסוג זה".

סגן ראש עיריית אלעד, צוריאל קריספל, הגיב: "אני פועל מזה כמה ימים ביחד עם ראש העיר הרב פרוש. אני יכול לומר לך בוודאות שאנחנו נעמוד על זה שהדבר הזה לא יקרה. אם מישהוא רוצה לפעול בדרכים כאלו שיתכבד ויקים סמינר על חשבונו ולא על חשבון משאבים צבוריים".

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך רואה בחומרה רבה כל גילויי אפליה על רקע, דתי, גזעי או עדתי. המשרד מגלה אפס סובלנות כלפי מקרים שכאלה. בהתאם לזאת, נוקט המשרד בשורה של פעולות כדי למנוע תופעות פסולות מעין אלה, בין היתר, באמצעות ועדות הערר. במסגרת ועדות אלו אולצו עשרות מוסדות חינוך, אשר הפלו בקבלה של תלמידות, לתקן את העוולה".

כזכור, הבוקר התפרסמו טענות של הורים ספרדיים מאלעד, לפיהן, אחד מהסימנרים בעיר נוקט אפליה קשה בכל הקשור לקבלת בנות ספרדיות: אמה של אחת התלמידות הספרדיות התראיינה הבוקר בגלי-צה"ל וסיפרה על התחושות הקשות: "הבת שלי היא תלמידה מצטיינת, טובה וחרוצה, לקבל כזאת הודעה זה הלם…אנחנו פונים למשרד החינוך להתערב בענין ואנחנו נפנה גם לבית המשפט כדי שיחייב את ההנהלה להפסיק את האפליה". לדבריה, אין ספק שמדובר באפליה על רקע עדתי היות ו"כל מי שלא התקבלה לסמינר היא ספרדיה, בעוד שמי שהתקבלו הן בעיקר בנות אשכנזיות".
יו"ר תנועת 'נוער כהלכה', עו"ד יואב ללום, אמר בראיון לגלי-צה"ל: "זה סיפור כמעט זהה לזה שהיה בעמנואל. מדובר על סמינר שהיה ספרדי לחלוטין ואז החליטה ההנהלה האשכנזית לאכלס אותו באשכנזיות בלבד".
ללום האשים: "מי שעומד מאחורי הדבר הזה הוא אחד מנכדיו של הרב שטינמן, אני לא רוצה אפילו לחזור על הביטויים הגזעניים שהוא השמיע".
לשאלת המראיין אודות הצעדים שנוקט משרד החינוך בענין ענה ללום: "לצערי, שר החינוך שי פירון לא עושה דבר בענין, צר לי על כך היות שבעבר הוא היה שותף למאבקים רבים שלי. אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אני חש געגוע לשר החינוך הקודם גדעון סער".
בסיום דבריו שיגר ללום איום מפורש להנהלת הסמינר: "אל תשלו את עצמכם! אם עד יום חמישי בשבוע הבא לא תפתרו את הענין – אנחנו נגיש עתירה לבית המשפט".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. השם ירחם. ממש מפחיד. עושים עצרות תפילה ובוכים אבל את "נגע הנגעים" הזה אף אחד לא חושב לשנות… אני בוכה !

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב