קריספל תוקף: "ישי תקע סכין כשמרן היה על ערש דווי"(הקלטה)

סגר"ע אלעד, צוריאל קריספל, ל'קול חי': "ישי הורה לשרי ש"ס לפעול נגד העיר אלעד בגלל שאני איש של דרעי". על ההתבטאויות החריפות שלו בעבר נגד תנועת ש"ס: "מעולם לא פערתי פה נגד גדולי ישראל". בהמשך על לשידור איתמר כהן, מקורבו של ישי, ועימות סוער התפתח בין השנים. האזינו.

[alooma ref="fe91c307cae29dce2104591bf4750e59.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

סגן ראש עיריית אלעד, צוריאל קריספל, העניק אמש ראיון ל'קול חי' במהלכו הוא תקף בחריפות את אלי ישי וניסה להסביר את ההתבטאויות הבעייתיות שלו בעבר נגד תנועת ש"ס וראשיה.

בתחילת הדברים הכחיש קריספל את השמועות על התנכלות של פעילי ש"ס לכנס מפלגת 'יחד' באלעד: "הורתי לפעילי ש"ס לא להפריע לכנס של ישי בגלל שהוא מחפש את זה כדי שהוא יוכל לומר כל היום 'הפריעו לי אכלו לי שתו לי'".

בהמשך עבר קריספל למתקפה חזיתיתך נגד ישי: "אלעד היתה אחת הערים היפות בארץ, שהגיעה לאן שהגיעה היום – אני לא רוצה להתבטא במילים קשות אבל היא לא מה שהיתה פעם – הכל אני זוקף לחובתו של אלי ישי שבמשך כל שנותיו כשר לא טרח לדאוג לעיר אפילו באצבע קטנה. ולא רק שלא דאג, אלא שהוא היה אומר בישיבת שרינו של ש"ס לא לדאוג לעיר רק בגלל שצוריאל איש של דרעי. בהמשך הוא החליף ראשי עיר וחתם על הסכם אחדות גרוע של רוב נציגים אשכנזי לעיר שרובה ספרדים. הוא כמעט לא ביקר באלעד. דרעי רק בשנה האחרונה ביקר פה יותר מכל הביקורים שלישי לאורך הקדנציה שלו. לכן נשאלת השאלה למה אתה בא לפה היום".

קריספל האשים את ישי בכך שהוא גרם להפסד הדחוק שלו בקרב מול ישראל פורוש על ראשות העיר: "בבחירות האלה הפסדתי בגלל אלי ישי, המטה שלו פעל פה נגד תנועת שס, הוא תקע סכין בגבה של שס נגד רצונו של מרן שהיה על ערש דוי. הוא פעל נגד מרן גם בבחירות לרבנות הראשית".

כשנשאל על הקמת רשימה מקומית שהתחרתה בש"ס לאחר שהודח ממנה (בשנת 2003) השיב: "את מפלגת זך הקמתי בהוראתו של הרב עובדיה, לאחר שהטעו אותו וסיפרו לו שאני פורש אמר לי הרב עובדיה "תעלה מעלה מעלה". אם הרב היה אומר לי תפרוש הייתי פורש. ולראיה הוא לא אמר מילה אחת נגדי, ואפילו השתתף בחתונת ביתי".

קריספל עומת עם הקלטות בהם נשמע בעבר אומר: "שום גדול דור לא יקח את מה שעשיתי בעיר", וטען שאמר ששום גדול דור לא יקח ממני את האמונה התמימה בחכמים". קריספל טען בתוקף שמעולם לא התבטא נגד גדולי ישראל.

בהמשך השיחה עלה לשידור איתר כהן, מקורבו של אלי ישי, והשנים נקלעו לעימות סוער במיוחד. האזינו לראיון ולעימות הסוער – באדיבות רדיו קול חי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קריספל אתה דומה לערבי בדיבור ובמעשים די תתבייש קצת
  הרב מזוז טוב עין יבורך. שס רשעים רצו כל הקופה בכיסם
  רצו שהרב מזוז ירתם ויהיה כפוף אליהם והם יתעללו בעם ישראל ובתורה כאוות נפשם
  כולנו מודים לך רבנו מזוז שהיצלת אותנו משיניהם המורעלות של כנופית דרקי הארורים הם וזקניהם הצבועים
  זה מה שעושה התמנון דרקי מפעיל את כולם בכל מיני מסרים של בכיינות ורגשנות
  גם כי יזעק ויחונן לא תשמע לו זה נחש
  הוא רוצה לרמות הבוחרים לתמוך בשס ואחרי זה בדקה האחרונה למכור אותם לשמאל
  ראו מה עשה לישי לר' נסים זאב כמה שניות לפני סגירת הרשימות ולעם ישראל באוסלו
  רשע מנוול צא טמא

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב