קריקטורה מסיתה ב'הארץ': דרעי – מחבל מתאבד

קריקטורה בעיתון "הארץ" מציגה הבוקר את שר הפנים אריה דרעי כמחבל מתאבד, והיא זוכה הבוקר לתגובות חריפות מכל קצוות הקשת

אם חשבנו שיש גבול להסתה, כנראה שבכל מה שקשור לש"ס ולאריה דרעי – אין גבול.
הבוקר (ה') מתפרסמת בעיתון השמאל 'הארץ' קריקטורה שקרובה יותר להסתה מאשר למשהו שמעט מגחיך את המציאות.
בקריקטורה, פרי ידיו של מאייר 'הארץ' עמוס בידרמן, נראה יו"ר ש"ס אריה דרעי כשהוא מגיע עם חגורת נפץ לחנות am:pm, רשת שפותחה בשבת, ונראה כמתפוצץ על דלתה. מעל האיור נכתב: תאונת עבודה.

כצפוי, הקריקטורה זוכה בשעות האחרונות לגינויים לא רק מהצד החרדי. הכל מבינים שהאיור עבר לחלוטין את הגבול.

חבר הכנסת יעקב מרגי אומר ל'אקטואליק': "עיתון הארץ איבד את זה בשנים האחרונות. גם כשיש ביקורת לגיטימית היה אפשר לבחור מוטיבים אחרים מאשר להעצים את אלה שמבקשים לכלותנו".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר: "הזדעזעתי לראות את הקריקטורה הבזויה היום בעיתון 'הארץ' המשווה את שר הפנים ידידי הרב אריה מכלוף דרעי למחבל מתאבד. מדובר בחציית קו אדום של הסתה פרועה ושיסוי פומבי נגד שר בישראל. אני מגנה בתוקף צורת ביטוי מעין זאת, המובילה להידרדרות השיח הפוליטי ולהתלהמות מסוכנת, כלפי נציגי הציבור החרדי העושים מלאכתם נאמנה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, התייחס הבוקר לקריקטורה השפלה שפורסמה בעיתון הארץ ואמר: "עיתון הארץ אשר 'דואג' למיעוטים ופלורליזם מצליח כל פעם מחדש לשבור שיא חדש של רוע, אטימות, שנאה והסתה לכל מי שאינו נראה וחושב כמותם. מיותר לציין, כי זוועה זו אין לה שום מקום בשיח הציבור. כן לחילוקי דעות – לא להסתה פרועה".

העיתונאי אריה ארליך מעיתון 'משפחה' כתב למו"ל הארץ, עמוס שוקן: "תגיד, החלקתם על הראש? התחרפנתם סופית? להציג את דרעי כמחבל? איך אפשרת לקריקטורה מסיתה ואלימה כזו להתפרסם בעיתונך? אין גבול לוולגריות?"

הזמר ישי לפידות כתב: "קריקטורה כזו על יאיר לפיד ב״למשפחה״ או ״המודיע״ והמדינה הייתה רועדת שבוע… שלא לדבר על הטורים והמאמרים הנחרדים ב״הארץ״…

פעיל ש"ס ממעלות, עדיאל בוארון, הפיץ הודעה בה נכתב: "הסתה לרצח חמורה! קריקטורה שמוצגת היום בעיתון הארץ מציגה את השר היחיד שנלחם למען כבודה של השבת ומוסר את נפשו ואת שמו הטוב למענה, הרב אריה דרעי, כמחבל מתאבד בכניסה לחנות שפתוחה בשבת! זו עזות פנים והסתה חמורה לא פחות מהצגת הגיליוטינה בשד' רוטשילד. אשריך רבי אריה דרעי היקר שאתה נלחם למען כבודה של השבת ולא חת מפני איש! עולם התורה וציבור שומרי המסורת והשבת אומרים לך תודה!".

העיתונאי נחמן ישי מ'ישראל ניוז' כתב: "אין גבול להסתה מהצד השמאלי של המפה. עיתון השמאל קיצוני 'הארץ' מציג את שר הפנים אריה דרעי בדמות מחבל מתאבד עם חגורת נפץ מול סניף AM:PM. בקריקטורה נראה דרעי לאחר שכביכול הפעיל את חגורת הנפץ והמקום עולה בלהבות. אצל השמאל אין הסתה. הכל 'אומנות'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.