קרי נפגש עם פרס בירושלים: "אובמה לא מבלף בנושא איראן"

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הגיע למשכן הנשיא לפגישה עם הנשיא שמעון פרס, בה אמר לו: "נעמוד לצד ישראל נגד איראן, וכל האופציות על השולחן. נמשיך בצעדים דיפלומטיים, אבל אנו מבינים שהשעון מתקתק" • פרס: "אנחנו מאמינים לכם"

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, מבטיח הערב (שני) לישראל: "אובמה לא מבלף בדבריו על עצירת תוכנית הגרעין של איראן". קרי אמר את הדברים בפגישתו עם נשיא המדינה, שמעון פרס, במעון הנשיא בירושלים.

קרי הוסיף ואמר: "יש לכם חבר – הנשיא אובמה. נעמוד לצד ישראל נגד איראן, וכל האופציות על השולחן. נמשיך בצעדים דיפלומטיים, אבל אנו מבינים שהשעון מתקתק".

נשיא המדינה השיב לקרי: "האיום האיראני הוא האיום הכי גדול על השלום ועל הביטחון. האיראנים מכחישים שואה, ומסיתים אחרים גם כן. אנחנו מאמינים לכם שתעזרו לנו לעצור אותם". מוקדם יותר היום השתתף קרי בטקסי יום השואה.

במסגרת ביקורו במזרח התיכון, השלישי בתוך שבועיים, נפגש אתמול ג'ון קרי ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, וביקש ממנו לחזור לשולחן המשא-ומתן.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי בפגישתם הציע קרי להרחיב בתמורה את שטחי A, בהם הרשות שולטת באופן מלא, על חשבון שטחים המצויים באחריות ישראל. לדברי המקורות, ביקש אבו מאזן הקפאה של ההתנחלויות כתנאי לחידוש השיחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.