קרי שוחח עם נתניהו: "נטיל וטו על הצעה נגד ישראל"

ועידת השלום של צרפת התכנסה הבוקר (ראשון) בפריז שם משתתפים שרי החוץ של 70 מדינות אירופיות וערביות בכדי לקרוא לשני הצדדים לפעול למען חזון שתי המדינות, אלא ששר החוץ של אמריקה ג'ון קרי הרגיע את נתניהו.

ועידת השלום של צרפת התכנסה הבוקר (ראשון) בפריז שם משתתפים  שרי החוץ של 70 מדינות אירופיות וערביות בכדי לקרוא לשני הצדדים לפעול למען חזון שתי המדינות,  "הטרור וההתנחלויות מאיימות על פתרון שתי המדינות", אמר נשיא צרפת פרנסואה הולנד במהלך הוועידה.

 

"פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד למצב במזרח התיכון", הוסיף נשיא צרפת. "האחריות לחתירה לשלום היא של מנהיגי הישראלים והפלסטינים". על אף דבריו של הולנד, הצרפתים הדגישו ערב הכינוס כי לא יכפו דבר על הישראלים והפלסטינים, וכי הם מבינים שרק משא ומתן ישיר יכול להבקיע את הדרך לשלום.

מי שהרגיע את נתניהו היה מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ששוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו מוועידת פריז, ואמר לו כי לא תהיה החלטת המשך להחלטה במועצת הביטחון וכי ארה"ב תטיל וטו על כל הצעה שתעלה. "לא יהיה שום תוצר המשך לוועידה, לא במועצת הביטחון ולא בוועידה עצמה, ארצות הברית תתנגד לכל הצעה שאולי תעלה כהמשך במועצת הביטחון", אמר קרי.  ראש הממשלה נתניהו  הבהיר לקרי  כי "הנזק נעשה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי תקפה בחריפות את נשיא צרפת על דבריו: "ההשוואה בין טרור לבניית התנחלויות מעוותת מוסרית. בעוד ישראל מוסיפה חיים על ידי בנייה, הטרור הפלסטיני מקדש את המוות של חפים מפשע. כשהטרור פגע ברחובות פריז באכזריות האם מנהיגות צרפת חשבה שזה בגלל מדיניות צרפתית שגויה? מי שלא מגנה את הטרור נגד ישראל ומשווה אותו להתנחלויות שומט את הקרקע מתחת למאבק הבינלאומי בטרור האיסלאמי הרדיקלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.