קרן פלס בעקבות העיתונאי החרדי • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'אקטואליק': הכתבים "שברחו" לחו"ל, בכמה מוכר אשר צוקרמן את שעה טובה? ומה עשו הסופרות החרדיות בבית הנשיא?

בשעה שמטוסי האף-16 הרעישו את שמי ישראל, בקליינע (שעבד השבוע שעות נוספות אל תוך הלילה), התיישב לכתוב לכם את החדשות הקטנות שעשו את השבוע הסוער במזרח התיכון בעשור האחרון.

אז בשעה ש"ירדנו" למקלטים, בכירי הברנז'ה היו במרחק של אלפי קילומטרים מ"הביבי לנד". משה מונטג, שהיה אמור לצאת במוצ"ש למסע שאורגן על ידי הקהילות היהודיות בפולין קיבל הודעה על כך שהוא לא יוכל לצאת את הארץ. ההמשך כבר ידוע.

ומי שכן עשו את כל הדרך לפולין, למסע למחנות, ונטשו את בני משפחותיהם, היו עסקני דגל התורה מנחם שפירא וקובי רוזנשטיין, והעיתונאים שלמה קוק, משה גלסנר אריאל דרעי , חיים אילוז, מני גירא ויצחק נחשוני שבכלל עקב בדריכות אחר המתיחות בצפון בעת שהותו בוורשה.

בשעה שבכירי רדיו 'קול ברמה' פסעו ביערות פולין, דודי שוומנפלד תועד על ידי זאבי סגל מקול חי כשהוא ממשיך ב"מסע החיים" ליד מכון מור .

והיו עוד כאלה שהחזיקו לנו אצבעות. כזאת היא שלהבת חסדיאל שטסה למסע בארה"ב עם 14 גוונים. איתה נסעה גם אביגיל קרלינסקי.

גם אשר גרייבר, מנצל את הרווקות וגם את הלואו-קוסט, שהטיס אותו כל הדרך לקפריסין.

וכאן הוא רוכב על טרקטורון

וגם צביקה גרוניך, שצילם בסטורי שלו תיעוד עוצר נשימה מתוך הוילה הנשיאותית במלון איילנד נתניה., יצא לפוש.

מפגש סופרות חרדיות נערך השבוע בבית הנשיא בירושלים: הסופרת ואשת היח"צ שרה פכטר סיפרה לנשיא המדינה כי היא צפויה להוציא בקרוב את ספרה ה-18.

לא בכל יום רואים אותם מצטלמים ביחד: אנשי השיווק אליהו הנדלר מהמודיע, ציקי פרנקל מהמבשר ואפי רצקר מיתד. לבקשת מנכ"ל מפעל הפיס הם הצטלמו יחד באירוע השקת תחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס.

הרב מרדכי חסידים קבע השבוע מזוזה בבית 'האח הגדול', לשם נכנסה תמי מוטנג בתה של אסתי ויינשטיין חסידת גור לשעבר.

הצלם שלומי כהן שנכנס לתעד את "האח הגדול", כפי שפורסם לראשונה במדור, הגיע השבוע למשחק גמר הגביע באצטדיון טדי בירושלים. כהן שהיה מעדיף לתעד את הצהובים-שחורים מניפים את הגביע, נאלץ בלית ברירה לתעד את האדומים מחיפה חוגגים, עבור סוכנות הצילום פלאש 90.

הפלס: אחרי שיצחק פלדמן (בקהילה) החל לכתוב סדרה של טורים בבקהילה בו תיאר על תהליך הגמילה שלו מהניקוטין, הזמרת קרן פלס החלה לכתוב טור דומה בידיעות אחרונות. לבקליינע נודע כי עשרות מעשנים כבדים הודיעו לפלדמן כי בעקבות הטור בבקהילה החלו אף הם להיגמל מעישון.

השבוע נחשף ב'אקטואליק' כי עיתון "שעה טובה" נקלע לקשיים בעקבות עוקץ מתוחכם שנעשה לעורך השבועון החרדי הותיק אשר צוקרמן, שהפסיק לבינתיים להוציא את עיתונו. איש עסקים שפנה אליו השבוע, שמע ממנו את הסכום המדויק בו הוא מסכים למכור את העיתון: 280,000 ש"ח ויש לכם עיתון.

רונן בוסתן מקול ברמה, השתתף השבוע בהשקת לייף סטייל גברים בשאלוט.

חדשות המוזיקה:
גדול הזמר החסידי אברהם פריד השוהה בישראל לרגל סדרת הופעות. נרתם כדרכו בקודש גם לעשיית חסדים וצדקות. כאשר באמצעות אשת התקשורת מירי גפן ובשיתוף איש החסד חונא דייטש הגיע במיוחד בכדי לשמח חולה בביתו.


פריד המשיך עם מעשי החסד, ונצפה בליל שישי יחד עם החזן צבי וייס משורר אצל חולה ממודיעין עלית. אחר כך, שר פריד עם אלי לאופר בישיבת מערבא

וגם מרדכי בן דוד לא טומן את ידו בצלחת, וגם הוא מופיע ביעד הבא:

אבריימי רוט חבש קסדה על האופנוע, ועל הדרך לקח את החזן ישראל נחמן תורג'מן טרמפ.

התאומים רכניץ תועדו השבוע כשהם משתתפים במשחק כדורסל מול שני שחקני הלייקרס.

מלך הקומזיצים פיני איינהורן, התראיין לרשת ה-BBC על ביטול הסכם הגרעין ועל החיבור בין ארה"ב לישראל.

רולי דיקמן, ממשיך במנהגו: ביום שישי הלך לים לשחק מטקות.

המפיק דוד פדידה נצפה השבוע יחד עם הזמיר איציק דדיה ברובע היהודי בירושלים. בצמוד אליהם ובלי קשר, הילך לו הזמר חיים דיד סרצ'יק.

שישי האחרון: כוכב הזמר החסידי נמואל הגיע אל אולפני "ערוץ 13" ("רשת") ברמת החיל שבתל אביב. להתארח בתכנית "טוקר בשישי" עם מנחם טוקר, לריאיון והופעה על הלהיט החדש והמרגש "ותיק".

קצת לפני זה, רביעי בערב ליל ל"ג בעומר. ערוץ 20 ערך משדר מרכזי וחגיגי בשידור חי שהתקיים מהאולפן ברמת החייל בת"א, ומהר מירון בהגשת אבי כאכון ובהשתתפות הרב דוד לאו. בחלק האמנותי: כוכב הזמר המזרחי-חסידי אליקם בוטה, חיים משה, ויואב יצחק.

לרגל המעבר למקום החדש של הבצפר החרדי ל'אמפרסנד' במגדלי קונקורד, – התכנסו כל בוגרי הבצפר אי שם מעל גגות בני ברק, לערב ליל שישי עם איתן דובקין.

יוני קדם, החרדי שלנו בגלי צה"ל הצטלם השבוע עם גורי אלפי שבא לאולפן ביפו.

,

למרות סערת פרויקט הולילנד בבית שמש,בערב שבת ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול נצפה כשהוא יושב והוגה בתורה עם החברותא. וכאן בתמונה הוא חותם הוראת קבע לאיחוד הצלה.

ברכת מזל טוב לאברהם הערש שווארץ, ה׳הויז בחור׳ של האדמו"ר מסאטמאר התארס השבוע במנרו והרבי ערך לחיים לכבוד השמחה.

ברכת מזל טוב לעיתונאי חנני בלייך לרגל הולדת הבת.

הגאון רבי צבי שינקר, חבר מועצת גדולי עולם התורה של הפלג הירושלמי הגיע אמש להעתיר בציון הרשב"י במירון והתיישב בין המתפללים.

 

 

 

 

 

וזה כבר החתן של יו"ר שס דרעי סנאנס עם ח"כ מוזס. מעניין האם יעץ לו כיצד להתמודד עם הנכד.

כיפה לבנה מעניינת הונחה על ראשי אורחי הכבוד בהילולת רבי יעקב חורי זיע"א בעיר באר שבע.

בין היתר, נצפו שם עם הכיפה: ח"כ מיכאל מלכיאלי ורב העיר באר שבע הרב יהודה דרעי

חתן פרס ישראל – האיש והאגדה דוד לוי החמיא לח"כ מיכאל מלכיאלי על פועלו למען הציבור המזרחי.

והשבוע בירושלים: לחתונת הבחור דוד אוחיון, בנו של מיימון אוחיון ז"ל חבר מועצת העיר מטעם ש"ס בזכרון יעקב, הגיע הראשל"צ הרה"ג יצחק יוסף שליט"א לשמח את החתן בצל הטרגדיה שפקדה את המשפחה.

ביציאת מרן מהאולם נכנס בדיוק איש יחסי הציבור יוסי לחיאני, בוגר ישיבת 'חזון עובדיה' שעצר להתברך מפי הקודש. מערכת אקטואליק מברכת את החתן במזל טוב, רק שמחות.

בועטים את האלימות מחוץ למגרשים: יוזמה מבורכת של סגן ומ"מ ראש העיר פ"ת הרב אוריאל בוסו, מטעם המשרד 'עיר ללא אלימות' המוחזק תחתיו, לפיה כלל המגזרים בעיר יעמלו על שמירת כבוד בן אדם לחברו גם במהלך משחקי הספורט.

רבני ובכירי העיר צפת חגגו השבוע את שמחת נישואי בתו של יו"ר ש"ס בעיר הרב רונן גנון, שנערכה בחיפה. בשמחה השתתף איל ההון ויוזם השלום הספרדי עם הרב עמאר אייל משיח.

שבוע טוב!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בכיף ובאהבה במייל של המדור – ‫nbjovsr88@gmail.com‬

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בוז עץ

  אתר של עץ אתם! מביאים מרב שנקר שהיה במירון!

  בוז לפלג |
  הגב
 2. שתהיו בריאים מה כתבתם

  מתחת לתמונה של הרב הראשי כתבתם "ביציאת מרן מהעולם" במקום "מהאולם". פרוידיאני?

  שימי |
  הגב