קרע בשמאל: מרצ VS המחנה הציוני

לאחר שחברי המפלגה הגדולה באופוזיציה החליטו להיעדר מההצבעה על חוק האזרחות הודיעה יו"ר מרצ על הפסקת השת"פ בין המפלגות

מרצ שוברת את הכלים: לאחר שחברי סיעת המחנה הציוני בחרו שלא להשתתף בהצבעה על הצעת חוק האזרחות של עודא תומא סולימאן, הודיעה יו"ר מרצ זהבה גלאון הודיעה כי עד להודעה חדשה היא מפסיקה את שיתוף הפעולה עם סיעת המחנה הציוני ויש עתיד באופוזיציה.

כזכור, ההצבעה נדחתה ברוב של 54 חברי קואליציה מול 18 תומכים בלבד, כשחלק גדול מחברי האופוזיציה לא נכחו במליאה בזמן ההצבעה, חלקם כולל יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג בחרו שלא להשתתף בהצבעה למרות שנכחו במליאה, וח"כ עמר בר לב ואיציק שמולי נמנעו.

בדיון במליאה אמרה גלאון: המקום הכי חם בגיהנום שייך למי שזמנים של משבר מוסרי ששומר על ניטראליות…וזה מה שעשיתם היום. כשלתם בסולידריות באופוזיציה. המסית הראשי, נתניהו, עלה לגבות את ההסתה הפרועה של חברי סיעתו נגד חברי הכנסת הערבים. הדברים האלה הם המשכו הישיר של קמפיין האוטובוסים של הליכוד מהבחירות, שעכשיו נהנים מגיבויים של חברי יש עתיד והמחנה הציוני, המתגלים במלוא רפיסותם. עם כזאת אופוזיציה, נתניהו יכול להיות רגוע ששלטונו מבוצר לעוד שנים רבות"

בתגובה לדברים אמר ח"כ איתן כבל: "אני לא מקבל ציונים מהקואליציה ובטח לא מהאופוזיציה. השיימניג שזהבה גלאון עשתה לנו כאן הוא לא במקומו. לא השתתפנו בהצבעה וזה דבר לגיטימי. גם אני הייתי מתנגד לחוק הזה ואנחנו לא מרצ, יש ביננו שותפות באופוזיציה ויש דברים שאנחנו מסכימים ויש דברים שלא. לא על כל הצבעה יקום מישהו ויעשה לי שיימינג, לא יקום ולא יהיה. אנחנו אופוזיציה לוחמת ואנחנו לא צריכים להתנצל על כל דבר וכל עניין. יש שולחן משותף ושם צריך ללבן את הבעיות ולא על כל התפרצות לאבד את העשתונות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.