קרע? חיכוכים יומיומיים בין כחלון לגפני

על רקע המחלוקת עם החרדים, נרשמו מספר חיכוכים בין משרד האוצר של משה כחלון ליו"ר ועדת הכספים משה גפני. כחלון וגפני מטרפדים זה לזה הצעות חוק, הטריגר: גפני מאותת לכחלון שאם לא יתקפל בנושאי הקיצוצים, זו רק ההתחלה

לאחר שכחלון הציע לקצץ בתקציבי הקצבאות והישיבות, נרשמו מספר חיכוכים בין משרד האוצר של משה כחלון ליו"ר ועדת הכספים בכנסת משה גפני.

על פי הדיווח בכלכליסט, במהלך השבוע התבטא גפני וואמר שאגף התקציבים "מציג מצג שווא" על הבור הקיים בקופת המדינה, מה שהביא את כחלון להתכתש מול גפני ולטרפד הצעת חוק של גפני, מנגד, גפני לא ישב בחיבוק ידיים ודחה אתמול הצבעות על תקנות מע"מ שמשרד האוצר הביא לאישורה של הוועדה.

היחסים של גפני – כחלון עלו  על שרטון – רק  אתמול הוא הציק לאוצר כאשר טירפד תקנה הנוגעת למכוניות ליסינג, גפני  שלח את רשות המסים להגיע להסכמות עם הגורמים הנוגעים לדבר, ושרק אז יחזרו לוועדה.

נתניהו עם אדלשטיין וגפני +ליצמן בוועדת הכספים

ואם לא די בכך, כחלון מחזיק בידו ועדה שעשויה לעקוף את ועדת הכספים, "ועדת הרפורמות" – ועדה שהובטחה לכולנו  כפיצוי על אובדן ועדת הכספים. הוועדה עשויה לשמש בהמשך כציר עוקף לוועדת הכספים של גפני.

במערכת הפוליטית מבינים כי במידה וכחלון לא יישר קו עם גפני – העסק עלול להתדרדר, כבר בימים אלו נשמעים ליחשושים במסדרונות הכנסת על כך שבוז'י הרצוג יכנס לממשלת נתניהו, באם אכן זה יקרה, לחרדים יהיה קשה לאיים על שלמות הקואליצייה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.