קרע חסר תקדים • הרב יצחק יוסף סינן לרב לאו: "חוצפן"

בגלל איחור: על פי הדיווח ב'ישראל היום' במהלך טקס הסמכה לרבנים חדשים, סינן הרב יצחק יוסף "חוצפן" לעברו של הרב דוד לאו – ונטש את מקומו בזעם.

בשל המחלוקת על מינוי מנכ"ל לרבנות הראשית לישראל, נוצרה מתיחות חסרת תקדים בין הרבנים הראשיים לישראל – שהביאה לתקרית חמורה ומביכה במהלך טקס הסמכת דיינים.

על פי הדיווח של העיתונאי יהודה שלזינגר, ב'ישראל היום', במהלך טקס הסמכה לרבנים חדשים, סינן הרב יצחק יוסף "חוצפן" לעברו של הרב דוד לאו – ונטש את מקומו בזעם.

התקרית אירעה לאחר שהרב לאו איחר לאירוע ונכנס באמצע נאומו של הראשון לציון, וגרם לכל הנוכחים באולם לקום לכבודו.

לאחר שהשניים התיישבו ורגע לפני חלוקת התעודות, הראשון לציון התרומם מכיסאו שנפל ארצה, בשלב הזה סינן לכיוונו של הרב לאו "חוצפן".

בטקס בבית הכנסת "ישורון" בבירה. קיבלו 382 נבחנים תעודת הסמכה "יורה יורה" המקבילה לתואר ראשון, תעודה המסמיכה אותם לשמש כרבני שכונות (תארים מתקדמים יותר הם תארי רב עיר והסמכה לדיינות).

הראשל"צ נשיא בית הדין הרבני הגדול הרב הראשי יצחק יוסף בירך: ״אני מברך כל אחד ואחד מכם שתזכו להורות תורה בישראל ולהגדיל תורה ולהאדירה״

הרב הראשי לישראל נשיא מועצת הרבנות הראשית הרב דוד לאו בירך: ״אני מברך על כך שעוד רבנים מצטרפים להורות הלכה בעם ישראל. אני מברך את מקבלי התעודות שיזכו לכוון לאמיתה של תורה ולעומקה של הלכה ותהי ברכת שמים עליכם."

כפי שפרסמנו , המתיחות בין הלשכות הולכת וגוברת בשל המחלוקת סביב מינוי מנכ"ל לרבנות. בשעה שהרב לאו מבקש לעשות זאת בתיאום.ביו הצדדים הראשל"צ מנסה לכפות מועמד משלו לג'וב הנכסף.

מלשכת הרב הראשי לאו נמסר: "הרב לא שמע זאת ואינו מאמין שמשפט כזה נאמר או ייאמר."

מלשכתו של הרב יוסף נמסר: "לא היה ולא נברא."

 

לאו 1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.