קשה קשה אבל מבסוטים • סקר הלמ"ס מגלה: 88 אחוז מהישראלים מרוצים מחייהם

אמש פורסם הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2011 (כן, רק עכשיו), וממנו עולה כי 88% מהישראלים מרוצים עד מרוצים מאוד מחייהם ו־52.3% מעריכים שבשנים הקרובות חייהם יהיו אפילו טובים יותר. 88.1% מהגברים ציינו כי הם מרוצים עד מאוד מחייהם ו־87.9% מהנשים ציינו שהן מרוצות מחייהן.
נתוני הסקר מגלים עוד, כי 59.6% מכלל הישראלים מרוצים ממצבם הכלכלי, ו־44.7% מהישראלים מעריכים שמצבם הכלכלי ישתפר בעתיד.
כמו כן, מהנתונים עולה כי נישואים משפיעים לטובה על מצב הרוח. 90.9% מהנשאלים שהינם נשואים מרוצים מחייהם, ו־62.1% טענו שמצבם הכלכלי טוב. לעומת זאת, רק 73% מהגרושים והאלמנים דיווחו שהם מרוצים מחייהם. 40% בלבד מהגרושים דיווחו שמצבם הכלכלי טוב. 59% מהאלמנים דיווחו שהם מרוצים מחייהם ושמצבם הכלכלי טוב.
אבל את הנתונים האופטימיים הללו קצת סותר סקר שערך מרכז המחקר והמידע של הכנסת, ממנו עולים נתונים פחות משמחים: 45% מהנשאלים דיווחו שמצבם הכלכלי הורע בחמש השנים האחרונות, לעומת 38% בלבד שאמרו זאת בסקר הקודם של הכנסת. 89% מאלו שמצבם הכלכלי הורע טענו שהסיבה העיקרית לכך היא העלייה ביוקר המחיה ובעיקר העלייה במחירי הדירות, שזינקו ב־81% בשנים האחרונות.
לפי סקר הלמ"ס, שליש מהנשאלים אמרו שהיו מוכנים לשלם מסים נוספים כדי להרחיב את שירותי הבריאות הממשלתיים ואת הסיוע בדיור ובשכר דירה. 31% הביעו חשש שקיצוץ בקצבאות ועלייה במסים יפגעו במצבם הכלכלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.