רָאָה פָנָיו מְאִירִים • רבבות חוגגים את הילולת הרשב"י במירון • שידור חי

עשרות אלפים פקדו במהלך הלילה את קבר הרשב"י בהר מירון וחגגו במהלך כל הלילה. אלפים רבים יישארו בהר גם במהלך היום. ‫במהלך ההילולה המסורתית לא נרשמו אירועים חריגים למרות הדוחק הרב. כ-92 בני אדם נפגעו באורח קל, כשרוב הפציעות הן חבלות • הצטרפו לשידור חי מהר מירון

עשרות אלפים פקדו במהלך הלילה את קבר הרשב"י בהר מירון וחגגו במהלך כל הלילה. אלפים רבים יישארו בהר גם במהלך היום. במקביל, עשרות אלפי המדורות שהודלקו ברחבי המדינה השאירו אחריהן זיהום אוויר כבד, שיתפזר רק בשעות הבוקר המאוחרות.

הצטרפו לשידור החי מהר מירון

‫במהלך ההילולה המסורתית לא נרשמו אירועים חריגים למרות הדוחק הרב. כ-92 בני אדם נפגעו באורח קל, כשרוב הפציעות הן חבלות ובעיות נשימה עקב הדוחק בחצר מתחם הקבר. 12 בני אדם פונו לבית החולים זיו בצפת. שוטרים, אנשי מד"א, כיבוי אש ומתנדבי איחוד הצלה יישארו במתחם הקבר עד חצות הלילה שבין חמישי לשישי כדי לוודא שכל האירועים מסתיימים בשלום

מתנדבי איחוד הצלה העניקו עד כה טיפול רפואי ראשוני לכ-150 נפגעים באורח קל מאז תחילת מבצע האבטחה אמש בסמוך לציון הרשב"י במירון. מדובר במקרים של עלפונות, פציעות, התייבשויות כתוצאה מחוסר בנוזלים, חבלות, בעיות נשימה, ונפילות מגובה.

 

מאות רופאים פראמדיקים וחובשים של איחוד הצלה במשמרות סביב השעון ימשיכו לאבטח רפואית את רבבות העולים למירון עד ליום שישי בשעות הבוקר. עקב מזג האוויר השרבי קוראים בארגון להיערך בהתאם ולהימנע משהייה ממושכת במקומות צפופים באזור הציון ורחבות הריקודים הגורמות בעיקר להתעלפויות בשל הדוחק הרב.

זאב קשש יו"ר איחוד הצלה שמשתתף אף הוא במבצע האבטחה מסר: "תודה לאל עד כה כלל המקרים שטופלו היו אירועים שמוגדרים כאירועי שגרה, אך כבר אירעו מספר מקרים של נפילה מגובה שבאורח נס הסתיימו בפציעות קלות בלבד, הציבור נקרא לנקוט בכללי הבטיחות ולהימנע מטיפוס על מקומות גבוהים בהם יש חשש לנפילה מגובה בכדי למנוע אסונות מיותרים, מבצע האבטחה בעיצומו ויימשך עד יום שישי בבוקר".

 

משה טייטלבוים, מנכ"ל "איחוד הצלה" מסר: "בשנים האחרונות לצערנו היינו עדים לתאונות דרכים קשות שנגרמו כתוצאה מעייפות הנהגים השבים לביתם ממירון. חובה לנקוט במשנה זהירות, ובמקרה של עייפות יש לעצור בצד הדרך במקום בטוח ולא לקחת סיכונים מיותרים, הקריאה מופנית גם לנוסעי התחבורה הציבורית לשמור על קשר שיחה עם הנהג, לעקוב אחר רמת עירנותו ולא להסס להציע עצירה למנוחה בעת הצורך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.