ראיון בחאלב: "מפחד שירצחו אותנו" (וידאו)

לאחר שצבא אסד כבש את חלאב ההרוסה מידי המורדים, תושב העיר החרבה מספר בריאיון מיוחד לחדשות 2 Online על זוועות הלחימה, שנמשכות למרות ההכרזה על כיבוש העיר מחדש – "אנחנו תחת עוצר". { תחת עוצר}

לאחר שצבא אסד כבש את חלאב ההרוסה מידי המורדים, תושב העיר החרבה מספר בריאיון מיוחד לחדשות 2 Online על זוועות הלחימה, שנמשכות למרות ההכרזה על כיבוש העיר מחדש – "אנחנו תחת עוצר".

 וידיאו באדיבות רשת

"אלפים מתחבאים במקלטים ודירות מסתור בשכונות של מזרח חאלב, שעדיין תחת עוצר", הוא מספר בריאיון בלעדי לחדשות 2 Online."הדירות קרות והגשם חודר אליהן. אנשים גם מחפשים מזון, שהולך וחסר בימים האחרונים".

מות'יר מוסיף כי חרף הדיווחים, אין שקט צבאי באזור: "ההפגזות לא נפסקו. אנשים מפחדים ממתקפות של המשטר, מפחדים שיוציאו אותם להורג – זה מה שקרה במהלך הימים האחרונים".

לדברי מות'יר, רבים מנצלים את שינוי המצב כדי לברוח מהעיר ולברוח לעבר הגבול הטורקי. את הריאיון הוא נותן כדי לקרוא לעזרת העולם ולסיים את הסבל בעיר – ולצורך כך, הוא מוכן לדבר אפילו עם התקשורת הישראלית.

"חאלב הרוסה לחלוטין, היא שרופה לגמרי", צוטט היום רופא מהעיר בגרדיאן הבריטי. "אנו משגרים בקשת עזרה נואשת לעולם: עזרו לנו להציל את חייהם של נשים, ילדים וזקנים – אולי לא תשמעו את הקול שלנו בעתיד".

ארגון זכויות אדם סורי הודיע אמש  כי חיילי צבא אסד השיגו שליטה על כל שטחי העיר. "הקרב על חאלב הגיע לסיומו", אמר יו"ר הארגון הסורי רמי אבדולרחמן. על פי הדיווח, מספר שעות לאחר שהצבא הסורי הכריז על שליטה ב-95% מהעיר נסוגו ארגוני המורדים משש השכונות האחרונות בהן החזיקו בעיר, ובכך הסתיימה הלחימה.