בלעדי: 'קוקר' בסדרת ראיונות וידאו על גיוס בני הישיבות • בפרק הראשון: ראיון בלעדי עם דוד זולדן ממייסדי הנח"ל החרדי • חושף: "בנח"ל החרדי יש תופעה של חזרה בשאלה" • קורא: "לא להתגייס לנח"ל!"

אתר 'קוקר' פותח בסדרת כתבות וראיונות וידאו בנושא גיוס בני הישיבות, הנושא שמטלטל בימים אלה את המדינה ובמיוחד את הציבור החרדי. בשבועות הקרובים נגיש לכם כתבות וראיונות וידאו עם האנשים העוסקים בנושא במהלך כל השנה, שיסבירו לצופים ולגולשים האם בכלל קיימת לדעתם אפשרות של גיוס חרדים, מה יהיה בעת שהחרדים יתגייסו, וכן יענו על שורת שאלות בנושא הצבא והחרדים.

בפתח סדרת הכתבות אנחנו מגישים ראיון בלעדי עם דוד זולדן, ממייסדי הנח"ל החרדי וחייל במחזור הראשון שלו, שאף כתב על ימי פתיחת הגדוד החרדי ושירותו בו ספר, העונה לשם "חרדים לגורלם". בראיון משיב זולדן על כל השאלות הבוערות בקשר לגיוס חרדים, ומספר על השירות בגדוד החרדי.

בראיון ל'קוקר', אומר זולדן: "אני קורא מכאן להורים שלא לשלוח את הבנים לשירות בנח"ל החרדי, עד שתתבצע בדיקה יסודית לפני השליחה שלהם. זאת משום שלאחרונה ישנה תופעה של חזרה בשאלה בנח"ל החרדי, וצריך שהורה ידע במאה אחוזים לפני ששולח לשם את בנו שהבן שלו לא הולך להקריב  קרבנות רוחניים בשירותו הצבאי. כל עוד אין את הביטחון הזה – אין שום סיבה להמשיך ולהתגייס".

בשיחה חשף זולדן שיחה שערך עם מפקד בכיר מאד בצה"ל בדרגת אלוף, שסיפר לו כיצד רבים מאד מהמשרתים החרדים בנח"ל "החרדי" – יצאו לבסוף בשאלה.
זולדן הוסיף ואמר ל'קוקר' כי "הנח"ל החרדי זו היחידה הכי משמעותית. זה שירות קודש, וחבל שכל הדבר היפה הזה התפספס בגלל תופעת החזרה בשאלה שצריך לעקור אותה מהשורש".
זולדן קבל בראיון על מה שנעשה בנושא הצבא והחרדים בתקופה האחרונה, על ידי יאיר לפיד ושותפו נפתלי בנט. "ברגע שמקבילים את לימוד התורה ומכריחים לשלוח לצבא, כמו במקומות הכי גרועים בעולם – זה גם לא ישתלם לצה"ל. אנחנו הורסים במו ידינו מהפכה שנבנתה בדם ויזע במשך 14 שנה. גם בתקופת הנאצים והצאר הרוסי היו בחורים שישבו ולמדו תורה. לפיד עושה טעות שמנסה לגייס את בני הישיבות והחרדים בכח, כי זה גורם לתגובה הפוכה ולכך שאף חרדי לא ירצה להתגייס".

האם ישלח את בניו לנח"ל החרדי? זולדן אומר כי הוא מעדיף שהם יישבו וילמדו. "לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה'", הוא מצטט את הפסוק.

צפו בראיון הוידאו המלא. מראיין: אבי שיף
https://vimeo.com/67610185

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.