החזן אלי ואלס בראיון ל'קוקר': "היתה לי הזכות לעשות קידוש ה' בהלויית שולמית אלוני" – (וידאו)

אתמול (ראשון) התקיים טקס ההלוויה של השרה לשעבר ומקימת מפלגת מר"צ, הגב' שולמית אלוני. הטקס נערך בבית העלמין בכפר שמריהו, במעמד נשיא המדינה ובכירים נוספים.

בטקס החילוני כובד ידיד המשפחה החזן אלי ואלס בתפילת "קל מלא רחמים" וריגש את הקהל הרב.

בראיון לכתב קוקר מספר ואלס על הקשר החזק בינו לבין בני משפחת אלוני ואומר "שנים רבות שאני משמש כחזן בכפר שמריהו, ומכיר את משפחת אלוני- את שולמית ואת הבן הגדול דרור שמכהן כראש המועצה. אתמול, לאחר שנודע מועד ההלוויה ביקשו ממני בני המשפחה לערוך את טקס הלוויה וכן לומר את תפילת "קל מלא רחמים".

ואלס מספר על ההלוויה השונה בה היה נוכח ועל כך שבזכותו התווספה אווירה יהודית לחילוניות שבלטה שם "היה בהחלט בנוכחות שלי שם משהו מאוד מיוחד עבורי".אומר ואלס "כל ההלויה נשאה אופי חילוני וכפרני מאוד, בהספדים, ובהתנהלות ואני חושב שהייתה לי הזכות להכניס את המימד היהודי הדתי. אמירת "קל מלא רחמים" נתן ללוויה אופי יהודי בתוך הניכור החילוני, אני רואה בכך מקום גדול לקידוש השם שנעשה באמירתה ודבר מיוחד מאוד עבורי".

את שולמית ז"ל, הכרתי באופן אישי. נפגשנו פעמים רבות" דיבר ואלס על אופייה של אלוני "הכרתי אותה כאדם ממקום לא פוליטי, אלא ממקום אישי כבן אדם נחמד מאוד ונעים הליכות. היו בינינו חילוקי דעות, אני אדם דתי שומר תורה ומצוות והיא הייתה רחוקה מכך, אך למרות חילוקי הדעות בינינו, מצאנו שיח משותף וראיתי בה אישה אנושית, משכילה שנותנת מקום גם למי שנוגד את דעתה.

ואלס התייחס בדבריו לטקס הלוויה החילוני שקיימו בני המשפחה "לא צרם לי סגנון ההלוויה כי זה היה די טבעי ומובן שבני המשפחה ידאגו כי החשיפה הציבורית האחרונה בחייה תהיה כך. דווקא, אם הסגנון היה שונה, זה היה מפתיע אותי. במסע ההלוויה הרגשתי זכות וחובה להביא את הצד היהודי הטקסי ללוויה שהאווירה תהיה עם יידישקייט על ידי אמירת הקדיש של בני המשפחה ובתפילת קל מלא רחמים".

צפו בוידאו מטקס ק-ל מלא רחמים שנאמר ע"י החזן ואלס:

וידאו באדיבות רשת

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קידוש ה', מדהים לראות את הלווייתה היהודית.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב