"ראיתי מטען בתיק וצרחתי 'תברחו' (וידאו)

עובד ליד הרכבת הקלה מתאר בשיחה עם חדשות 2 Online את הרגעים המפחידים בהם זיהו את המטען: צפו . {העובד משחזר}

"פתחתי את התיק,הלב שלי נפל, המטען היה לי בין הרגליים, פשוט חיכיתי לבום" – במילים אלו מתאר רפאל סין-שלום, אזרח שעובד בחנות הסמוכה לתחנת הרכבת הקלה במרכז ירושלים, את הרגע שבו גילה כי יש מטען חבלה.

צפו – באדיבות רשת

"הייתי הבוקר בחנות, ויצאתי לעשן סיגריה עם אחד המאבטחים", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2 Online. "המאבטח הבחין במחבל, והוא ביקש ממנו להזדהות. הוא הורה לו להוריד את תיק הגב שהיה עליו. המאבטח, ממוצא דרוזי, החל לדבר עם המחבל בערבית, והחל לבצע בדיקה גופנית. הבנתי שמדובר במשהו לא שגרתי – אז הזזתי את התיק לכיווני ונעמדתי לידו".

סין-שלום מספר כי לאחר שהבינו כי מדובר באירוע לא שגרתי החליטו לפתוח את התיק של המחבל. "הסתכלנו לתוך התיק, ראינו את מטען החבלה, והלב שלנו נפל", אמר. "נהייתי לבן, התחלתי להזיע, התחלנו להזהיר את כולם לצעוק שמדובר מטען חבלה. לא ידעתי לאן לברוח. קראתי לאנשים בחנות לברוח, וחיכיתי כל רגע לבום. הייתי בטוח שאני עומד למות בכל רגע".

"המאבטח היה מבוהל אף הוא", הוסיף. "הוא זרק את המחבל על הרצפה, כיוון עליו את הנשק ואיים עליו שלא יזוז ממקומו. פשוט פחדנו פחד מוות. התיק היה ממש בין הרגליים שלי".

"סיוטים מהפיגועים"

אברהם אוחנה עד ראייה מספר, "אנשים התחילו לצעוק, קראו לאנשים לברוח", אמר. "ראיתי משטרות ואמבולנסים. הלכתי לכיוון הרכבת וראיתי שהיא התעכבה – ואז סיפרו לי מה קרה". אוחנה ציין כי זו אינה הפעם הראשונה שחזה במראה מסוג זה, וכי היה עד לפיגוע המספריים שהתרחש באותו מקום לפני מספר חודשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.