ראשון בקרבי: באלעד לא הופתעו

ם. מנתוני הגיוס לצה"ל של ילידי שנת 1995 שפרסם אתמול (חמישי) אגף כוח אדם בצה"ל דווקא אלעד היא העיר שבה האחוז הגבוה ביותר מבין המתגייסים משרתים בשירות קרבי. 56.8% מבין המתגייסים בני אותו שנתון – קרביים. { "החרדים מתעניינים בצבא"}

באלעד לא מבינים איך מעיר חרדית יצאו כל כך הרבה קרביים. מנתוני הגיוס לצה"ל של ילידי שנת 1995 שפרסם אתמול (חמישי) אגף כוח אדם בצה"ל  דווקא אלעד היא העיר שבה האחוז הגבוה ביותר מבין המתגייסים משרתים בשירות קרבי. 56.8% מבין המתגייסים בני אותו שנתון – קרביים.

בעיר החרדית עצמה דווקא לא מופתעים מהנתונים, המשנה לראש העירייה שי נתן אמר לוואלה! NEWS כי הוא גאה בנוער המקומי. "יש לנו נוער איכותי שגדל על אהבת העם והמדינה, ותורם את המקסימום שהוא יכול". הוא הוסיף כי אלעד שכלה שניים מבניה – אבישי שינדלר ואיל יפרח, וכי "נוער אלעד גדל לאורם וממשיך את דרכם בצבא ובכל מקום בו הוא נדרש".

 

"בעקבות רציחתו של איל יפרח מנערי החטופים – תושב העיר החלטתי להתגייס לקרבי", סיפר, אליה כהן, תלמיד כיתה יב' בתיכון באלעד, שעתיד להתגייס לקרבי, "החלום הוא להיות טייס ולהגיע הכי רחוק שאפשר בשירות הצבאי, מה שנקרא 'לתת פייט עד הסוף'".

 

הוא הוסיף כי הרצח של יפרח טלטל את חניכי תנועת הנוער עזרא. "איל היה דמות מרכזית בשבט, וסיפור רציחתו מדרבן אותנו להתגייס לקרבי ולתת מאתנו את המקסימום", אמר נתן, "בציבור שלנו, הדתי-הלאומי, יש שאיפה גדולה ודחיפה למצוינות ולתת כמה שאפשר וכמה שיותר בגיוס". הוא הוסיף כי "החינוך לאהבת המולדת הוא אחד הגורמים שכל כך מושכים אותנו לצאת ולהגן עליה".

בני נוער חרדים הגרים בשכנות אליו שואלים שאלות על הצבא ומתעניינים. "יש לי שכנים חרדים, לא פעם הם רואים אותי מתאמן ועושה כושר לקראת הגיוס והם שואלים ומתעניינים שאלות על הצבא, אפילו אחד השכנים החרדים סיפר לי שעשה צבא והיה שמח שגם ילדיו ישתלבו במערכת הצבאית", אמר נתן.

 

"מאוד התרגשתי לקרוא את הנתונים שפרסם דובר צה"ל", אומרת יעל סעד, רכזת נוער ומנהיגות בעיר אלעד, מנסה להסביר את התופעה ואומרת, "בעיר אלעד יש משהו מאוד ייחודי לנוער, יש כאן נוער שמאוד אוהב להתנדב ולהשתלב בתנועות נוער, ערכי המנהיגות והמוטיביציה לשירות בקרבי הם נדבך חשוב בערכים שאנחנו מעבירים לצעירים, מגוון הפעילות האלה אליהם נחשפים בני הנוער מושכים אותם בסופו של תהליך לרצות ולהתגייס לשירות קרבי".

 

גורם באלעד המזוהה עם הציבור החרדי סיפר הסבר לסיבת הגיוס ואמר, "אנחנו לא אלה שאחראים לנתוני הגיוס הגבוהים, צריך להבין שבעיר יש אחוז גבוה של ציבור דתי-לאומי, ויחד עם זאת יש מחלקת נוער וצעירים שעובדת קשה לאחד את בני הנוער בתנועות נוער ומטפלת בנוער נושר אשר נותנת לו מסגרת ובסופו של דבר הוא בוחר להתגייס לצבא. עדיין מדובר בנושא שיחסית רגיש כי בכל זאת מדובר בעיר חרדית".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה זה קידוש השם????

  תורתינו הקדושה אמרה גדול המחטיאו יותר מההורגו "שאסור בתכלית האיסור להתגייס לצבא". "של הצבא הישראלי, החומד לחטוף את [נשמות] בחורי הישיבות לשורותיו, מבצע פשעים, רומס את הלוח השמאלי של עשרת הדיברות [נואפים שם] ומחללים שם שמיים ברבים. פושעים בשפיכות דמים ובגזל . אסור בתכלית האיסור להתגייס לצבאם. יש להפסיק את הנח"ל החרדי מיד. אסור להתגייס אני מבין שהגיוס ביטול תורה ר"ל.

  "חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר, אין שום מקום לחרדים בצבא הטמאה הניעוף והשמד. וידוע שהבלוף של תיקון חוק הגיוס מדובר בחוק המכשיר גיוס חרדים לצה"ל בפועל איזה בלוף זה, הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי- החרדקי"ם. אפילו ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה השווה בין סעיף הסנקציות הפליליות לבין גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר. הוא אמר: "אם לא יהיו 5,300 גולגולת מהחרדים ואני אומר בכוונה גולגלות כדי להשוות את זה למה שהיה בימי הצאר ניקולאי כשכל עיירה הייתה צריכה להביא מס כך וכך. ואם לא תביא את המספר הזה תהיה סנקציה על השאר.

  תיקון חוג הגיוס השמד והזימה, מדובר בחוק גרוע מאד, גומזיק ליהדות החרדית וכל עולם התורה והחסידות. למעשה הח"כים "המשומדים" אישרו ללא הצדקה חוק גיוס בפועל לכל בני הישיבות ר"ל, החוק פוגע בעולם התורה והישיבות של החרדים וכו' וזאת למרות דעתם של מרנן ורבנן מנהיגי הדור של הערב רב והעמלקים. חיילים וחרדקי"ם שפלים שותפים למרד בקודשא בריך הוא.

  היום זה יותר חמור מזמני ירבעם בן נבט, וע"פ חז"ל "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" תיקון חוק הגיוס כבר פוגע בקיומו של עולם התורה. הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי.

  "תיקון חוק הגיוס", התלוי בנפשו של עולם התורה, שכעת מסור בידי שלוחי דרבנן המקלקלים את חיי החרדים שרוצים לחיות ע"פ תורתינו הקדושה, יוכל ליעשות מעשה נבזה/נבלה כזה רק ע"י המסיונרים של שטיינמן. זה עלול ח"ו לפגוע ביכולת קיומו של עולם התורה כנגד הקמים עליהם. "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים"

  מי שעומד מאחורי הגיוס – זה ה"קרן לישראל חדשה" או בשמה האמיתי "הקרן החדשה לישמעאל" או "הקרן להשמדת ישראל" אלו אנשי פלג בני ברק!!!. אני הק' "בשם התורה הק" מבקש למחות כנגד חוק הגיוס שהועבר בכנסת הטמאה, למגינת ליבנו, אין שינוי מהותי מחוק הגיוס שיזם לפיד ימ"ח. זכרו: כ"א מפלג בני ברקי שלא מטופלים יגרום נזק רוחני ועלות תרופות לכל הסובבים אותו, עדיף תאי הגזים מוקדם!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב