צפו: ראשי 'איחוד הצלה' בסיור במירון עם השר אהרונוביץ'

ראשי 'איחוד הצלה' סיירו השבוע במירון עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ וניצב רוני עטיה.

בארגון 'איחוד הצלה' השלימו את ההיערכות למבצע אבטחה של חמישה ימים, מיום חמישי ערב ל"ג בעומר ועד ליום שני מוצאי ל"ג בעומר, וזאת בשל העובדה של"ג בעומר חל השנה במוצ"ש.

מאות רופאים, פרמדיקים וחובשים מכל רחבי הארץ, המתנדבים בארגון, יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון בסיוע קופת חולים 'מאוחדת'. הם יפעלו בצוותים על פי חלוקה למשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון. במקום הוקם חפ"ק מרכזי, וימוקמו נקודות ההזנקה לצוותים הרבים. כמו כן הובאו רכבי שטח מתאימים לפעילות בעת הצורך.

במהלך השבת יפעל רופא נכרי של קופת חולים 'מאוחדת' במרפאת 'איחוד הצלה – מאוחדת' שליד הכנסת האורחים במירון. המרפאה תפעל גם במהלך יום ראשון.

השבוע סיירו בהר מירון בכירי ומנהלי הארגון יחד עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, ניצב רוני עטיה, אשר יפקד על מערך האבטחה במירון בל"ג בעומר, קציני המשטרה וראשי המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בראשותו של הרב יוסף שוינגר, לקראת תחילת פתיחת מערך האבטחה, ולתיאומים אחרונים מול כלל גורמי החירום הביטחון וההצלה שיפעלו במקום.

במהלך הסיור, הביע השר אהרונוביץ את מלוא הערכתו לפעילות ההתנדבותית של 'איחוד הצלה' ותרומתם להצלת חיים במירון והדגיש כי חובה לוודא שכל כוחות הביטחון וההצלה יעבדו בשיתוף פעולה מלא.

יו"ר איחוד הצלה הרב זאב קשש אמר: "אני שמח על שת"פ המלא עם משטרת ישראל והמרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים ומודה לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ וממ"ז צפון רוני עטיה על הירתמותם לסייע לפעילותנו תוך דאגה כנה שמתנדבי הארגון יוכלו לפעול בצורה המיטבית והיעילה לאבטחת ההמונים העולים למירון.

ב'איחוד הצלה' ממליצים לרבבות העולים כי בכל אירוע חירום רפואי הן במירון והן במהלך הנסיעה לחייג למוקד 1221 של איחוד הצלה (ללא כוכבית) בכדי לקבל את המענה הרפואי המהיר ביותר.

בארגון מזכירים להיצמד לכללי הבטיחות והזהירות מאש וכן לאור האסונות שאירעו בשנים שעברו ממליצים לנסוע אך ורק בתחבורה הציבורית

* "קוקר" יעביר את הריקודים והשמחה מציון הרשב"י בשידור חי *

צילומים: אלימלך גרסטל – דוברות איחוד הצלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.