ראשי המפלגות החרדיות נפגשים כעת עם ברקת

בשל חילולי השבת בירושלים, החלה פגישת ראשי המפלגות החרדיות דרעי ליצמן וגפני עם ר״ע י-ם ברקת והשר אורי אריאל. {בלשכת דרעי}

בשל חילולי השבת בירושלים, החלה פגישת ראשי המפלגות החרדיות דרעי ליצמן וגפני עם ר״ע י-ם ברקת והשר אורי אריאל.

 

מוקדם יותר נפגשו  כל ראשי המפלגות החרדיות: דרעי, ליצמן וגפני. בלשכתו של דרעי.

 

בפגישה משתתפים: צביקה כהן. אליעזר ראוכברגר. יעקב הלפרין. יוחנן וייצמן ודב קלמנוביץ. וכן מזכירי הוועדה יצחק גולדקנופף ויהודה יברוב.

 

פתח את הישיבה השר דרעי שביקש לשמוע על חילולי שבת חדשים בזמן תקופת ראש העיר ברקת.

השר ליצמן אמר בישיבה: הבעיה של חילולי השבת בירושלים זה בכל הארץ. אני צריך להסביר לברקת מה הבדל. ראה״ע רוצה להראות מה הבדל בסטטוס קוו. אנחנו רוצים לשמוע על כל מה שקרה בשנים האחרונות בזמן ברקת.

 

ח״כ גפני אמר במהלך הישיבה: יש חלק אחד שלוקחים תקציב עיריה ועושים חילולי שבת. ויש את נושא המרכולים שאמנם לא ישיר של העיריה אלא היא המאשרת. במשרד התחבורה לא מאשרים בתקציב לחילולי שבת.

בעיריית ירושלים היתה החמרה דרמטית בשנים האחרונות גם בפעולות העיריה וגם באישורי פתיחת מרכולים.

 

חבר מועצת העיר אליעזר ראוכברגר אמר בישיב:ה אין ספק שחלה זליגה משמעותית בסטטוס קוו. או באמצעות המנהל הקהילתי או במבנה קהילתי שזה זרוע של העיריה.

גם באתר הרשמי של העיריה יש פרסומים על חילולי שבת באופן גלוי. לא יאומן. יש כאן עידוד ברור לחילולי שבת למרות שראש העיר התחייב.

יש פסטיבלים וארועים עם לגואים של העיריה שמחללים שבת. אני לא מאמין שיש לוגו ואין תקציב ויש גם את הרוח הכללית המעודדת את ירושלים להיות יותר תל אביב. ראש העיר לא אומר איך אני מחלל שבת אבל הוא מקדם אנשים ועמותות שזה תפקידם, גופים עירוניים רבים ואגפים בעיריה שמעודדים חילולי שבת. יתכן שברקת לא יודע מזה.

ליצמן? פניתם לברקת עם זה?

ראוכברגר: פנינו הוא אמר שיש גם חילונים בעיר ואומר שזה לא פגיעה בסטטוס קוו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.