ראשי הערים היללו את גפני: "קוסם"(וידאו)

דווקא ביום בו מתפרסמות ידיעות מביכות במיוחד על ח"כים שונים, זוכה יו"ר ועדת הכספים להכרה והוקרה חסרות תקדים על פעילותו {צפו בתיעוד}

לאחר אין ספור עיכובים, בעיקר מצד חברי כנסת מהקואליציה שדרשו הוספת רשויות מיהודה ושומרון למפת הטבות המס, אישרה היום ועדת הכספים של הכנסת את המתווה כפי שהציגו יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני. מייד עם אישור המתווה פתחו ראשי הרשויות בקריאות שמחה לעבר של גפני: "אנחנו אוהבים אותך", אמרו לו. צפו בתיעוד

"מצטערת שלא יכולה לתת לך חיבוק" • צפו: ראשי רשויות מהללים את גפני לאחר שהעביר את מפת ההטבות במס לרשויות המקומיות

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שלישי 24 נובמבר 2015

ראשי הרשויות קראו לעברו: "עשית את מה שאף אחד לפניך לא הצליח לעשות". על פי מפת הטבות המס שהביא הבוקר משה גפני לאישור, 403 יישובים יזכו להטבות מס וזאת לעומת 182 ישובים שזכו עד כה להטבות מס. המתווה למעשה כולל בתוכו כ- 750 אלף תושבי הצפון והדרום אשר צפויים ליהנות מנקודות זיכוי במס אשר יבואו לידי ביטוי במשכורת החודשית. מיד לאחר ההצבעה, נשמעו קריאות שמחה רבות ומחיאות כפיים בחדר הוועדה מצד ראשי הרשויות וחברי הכנסת שפעלו למען אישרו המתווה. המתווה צפוי לעלות ביום רביעי הקרוב לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

בדיון בוועדה אמר גפני כי "זה המתווה האופטימלי אליו יכולנו להגיע, שבו כמעט כל היישובים הרלוונטיים נמצאים בפנים, אף אם יש יישובים שירדו מעט באחוזי ההטבה". יו"ר ועדת הכספים הוסיף כי "המתווה יחזק את הפריפריה ואנו מקווים שיסייע לעודד אוכלוסיות חזקות לפריפריה. עתה יקבלו תושבי הפריפריה את המגיע להם כדין". גם ביש עתיד מיהרו לברך את גפני על הצלחתו לאשר את המתווה. ח"כ חיים ילין אף כינה אותו "קוסם פוליטי".

לדברי ילין, "פיתוח הפריפריה היינו הכרח ואינטרס לאומי ממדרגה ראשונה, במטרה לייצר שוויון הזדמנויות אמיתי ומתן הכלים הנדרשים לכל ילד ותושב על מנת שיוכל לפרוץ את תקרת הזכוכית ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו. לפני כעשור הכין משרד האוצר מפה לעדיפות לאומית במס הכנסה, האמירה של הפקידות דיברה בזמנו שרק קוסם פוליטי יצליח להעביר אותה בכנסת.

"היום בבוקר נמצא הקוסם, יו"ר ועדת כספים ח"כ משפה גפני. בתחושת צדק חברתי ובחלוקה הוגנת, יישובים רבים יקבלו הטבות מס בצורה הדרגתית, מדודה, שקופה וממש לא פוליטית. ההחלטה נעשתה מתוך קריטריונים מאד ברורים של מתן עדיפות לפריפריה וליישובים ליד הגבול. לצערי, הצעה זו התעכבה ימים ארוכים, עקב איומים וסחיטה פוליטית של חברי קואליציה שבגדו באנשי התיישבות."

שבחים מקיר לקיר. גפני
שבחים מקיר לקיר. גפני

ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) ראש עיריית לשעבר ומובילת המאבק לאישור הטבות המס: אני חייבת לומר שאני מרגישה שזה יום היסטורי למדינת ישראל. יום בו המדינה אומרת לתושבי הצפון והדרום- אני רוצה שתשארו כאן. אני רוצה שתצאו ממדינת גוש דן ותתיישבו בערד, בית שאן, בערבה, בטבריה בכרמיאל ובעוד כ-200 יישובים חדשים שעד היום לא קיבלו הטבות המס.

מי שמכיר אותי יודע איזו דרך עברנו בשנים האחרונות במאבק הזה, עוד כשהייתי ראש עיריית ערד, עד שאושר המתווה היום. זהו יום חג לצפון ולדרום ולמדינת ישראל כולה. אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך למשה גפני יו"ר ועדת הכספים שעשה עבודה יסודית, לשר האוצר משה כחלון שנתן את התקציב המאפשר להכניס כמה שיותר יישובים למפת הטבות המס, לראשי הערים, לראש הממשלה בנימים נתניהו שקידם את המתווה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.