ראשי הרשויות יוצאים במאבק נגד הגדלת תקציבי המועצות הדתיות

" נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשנות מציאות עגומה זו ובמידת הצורך אף להביא לשיתוק של המועצות הדתיות".

למעלה מ-40 ראשי ערים שיגרו השבוע מכתב לשר האוצר משה כחלון ושר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי, בדרישה כי התוספת התקציבית שהובטחה למועצות הדתיות בתקציב שאושר אתמול, לא תחייב גידול במימון מצד הרשויות המקומיות.

במסגרת תקציב המדינה לשנת 2019 אשר אושר אמש במליאה בקריאה שנייה ושלישית, נכלל גידול תקדימי ובלתי סביר בתקציב המועצות הדתיות בסכום של כ-100 מלש"ח אשר עפ"י החוק הקיים יחויבו הרשויות המקומיות במימון של כ-60 מלש"ח מסכום זה. במכתבם, מחו ראשי הערים על כך שמהלך זה נעשה במחשכים, ללא כל שיתוף או יידוע של השלטון המקומי למרות שהרשויות המקומיות הן אלו המממנות את עיקר העלות: "אנחנו מתנגדים למהלך בלתי סביר ובלתי צודק זה מכל וכל" נכתב, "השלטון המקומי הפך להיות הכיס העמוק של הממשלה במימון שירותים ממלכתיים".

כאמור, ראשי הערים הביעו דרישתם כי הרשויות המקומיות לא יממנו תוספת זו וגם דרשו לקדם תיקון חקיקה אשר מפחית באופן משמעותי את חלקן של הרשויות המקומיות במימון המועצות הדתיות, כיוון ששירותי הדת אינם שירותים מוניציפאליים במהותם וביחסי מימון שאינם קיימים באף משרד ממשלתי.

את מכתבתם סיימו ראשי הרשויות באומרם: "באם לא תיוותר הברירה בידנו, נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשנות מציאות עגומה זו ובמידת הצורך אף להביא לשיתוק של המועצות הדתיות".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "לא יעלה על הדעת שבכל פעם ששר כזה או אחר רוצים לצאת ביוזמה כלשהי הם יראו ברשויות המקומיות כמממנים המרכזיים של יוזמה זו. איננו מתכוונים לתת ידנו לעושק של תקציבי הרשויות. אנו דורשים כי שר האוצר ושר הפנים ימצאו תקציב אחר למימון המועצות הדתיות שלא על חשבון שירותים עירוניים חיוניים לתושבי מדינת ישראל, כחינוך ורווחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.