ראשי ישיבות ההסדר זועמים על בנט: "הפכנו לקבצנים"

במסגרת דיוני התקציב  של שנת 2013, החליטו באוצר  לקצץ ב-40% את התקציב  לישיבות ההסדר.

 ראשי ישיבות ההסדר זועמים על בנט  שמתעסק בנמלים במקום לסייע להם, ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' במודיעין, הרב אל"מ (מיל') אליעזר שנוולד שיגר  מכתב  נזעם לשר האוצר יאיר לפיד בו דרש לחזור בו מהקיצוץ שיגרום לקריסת ישיבות ההסדר..

 "בחלק מהמגזרים במשק", כתב הרב, "למרות שקוצצו תקציבים, חלקם קיבלו את הקיצוץ בחזרה ברגע האחרון, וגם באלה שקוצצו מדובר באחוזי קיצוץ בודדים של כ5%. היכן 'השוויון בנטל'?! תקציב המדינה ב-2013 יעמוד על 388 מיליארד שקל! לא נמצאה הדרך להקצות ממנו את ה"כסף הקטן" הנדרש לתקצב את הישיבות?!"

 הרב שנוולד ממשיך  לתקוף , "כיוון שהגענו לעת הרעה הזו, אנו מבקשים לציין שמסגרות אלה מופלות לרעה כל השנים, אולם עד היום לא הגיעה הפגיעה לרמה חמורה שכזו. ואין אנו מדברים על מותרות אלא על תקציבי הקיום הבסיסיים והתשתיות הבסיסיות לקיום המוסדות. להבדיל ממוסדות להשכלה גבוהה, אין מדובר בתקציב מובנה אלא בתמיכות, המעמידות את המוסדות מידי שנה כ"עניים בפתח"!

 "לא יעלה על הדעת שאלה שמשרתים את המדינה  כל חייהם יופלו לרעה, ולא יזכו לתמיכת המדינה" סיים את מכתבו וקרא לשוב ולדון בתקציב המועבר לישיבות ההסדר. מסיים הרב את מכתבו ללפיד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין כאן שוויון בנטל זה היה רק הצהרות לציבור בשביל לשפר מועמדות ולהוציא את הניסתר שבלב לא היה מלחתחילה שוויון בנטל ראו את מראשית ריצתו לכנסת מעמדתו של אחינו לפיד הטועה בדרך

    ירון |
    הגב