ראשי מכינות במתקפה על הרב לוינשטיין: "לעג לקצינות"

ראשי המכינות הקדם צבאיות יוצאים במכתב מחאה נגד הרב יגאל לוינשטיין שהתבטא בחריפות כנגד שירות נשים בצה"ל. גם ראש הממשלה גינה את הרב.

בציונות הדתית מתנערים מדבריו של הרב לוינשטיין: ראשי המכינות הקדם צבאיות יוצאים במכתב מחאה נגד הרב יגאל לוינשטיין שהתבטא בחריפות כנגד שירות נשים בצה"ל. הרבנים גינו את דבריו,  "לא זו דרכנו", נכתב במכתב. "אנו מגנים מכל וכל את דבריו של הרב יגאל לוינשטיין, ממייסדי מפעל המכינות", כתבו, "דברים שמהם משתמע זלזול וחוסר כבוד כלפי כלל הנשים המשרתות בצה"ל, דתיות וחילוניות, דבר שאינו ראוי שיישמע".

ראשי המכינות טענו  כי "הרב הרשה לעצמו בהרצאה לזלזל, לבוז וללעוג לחיילות ולקצינות המשרתות בצה"ל ואף להגדיר אותן בהגדרות שאינן ראויות. מפעל המכינות מהווה ביטוי נפלא ליכולתה של הציונות, הדתית והכללית, לקדם יחד שותפות של אמת, איחוד לבבות ואחדות העם, חרף חילוקי העמדות והדעות בינינו".

הסערה הגיע עד לראש הממשלה בנימין נתניהו שהגיב לדברי לוינשטיין בישיבת ועדת חוץ וביטחון,  "לוחמות לוקחות חלק מהביטחון של המדינה, אנחנו גאים בזה".

"חשוב לומר את זה בצורה הכי ברורה", הבהיר נתניהו. "הלוחמות העבריות כמו יעל ודבורה, בהמשך חנה סנש ולוחמות האצ"ל והיום לוחצות צה"ל, השוטרות הגיבורות שראינו כאן ברחובות ירושלים נוטלות חלק פעיל ולפעמים מכאיב מאוד כחלק מהביטחון של המדינה והאומה".


הרב יגאל לוינשטיין, שבעבר יצא נגד הקהילה הגאה ממשיך לנפק כותרות, והפעם התבטא כנגד שירות צעירות דתיות בצה"ל. "שיגעו לנו את הילדות", אמר ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, "מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה. לא במובן הגנטי. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות – בית, קריירה. ישגעו את כולן, אסור להסכים לזה".

 

"ב'במחנה', זה העיתון של הצבא, אני רואה עשר שנים רק תמונות של בנות", סיפר הרב לוינשטיין לצעירים שיתגייסו בחודשים הקרובים, "אני שאלתי את עצמי, מה יש חיילים בצה"ל, בנים? כאילו לא ראיתי אף תמונה של בן, ואם יש – זה עם בנות (…) וכולן עם צבעי הסוואה, וואלה איזה 'רבאקיסטיות' חבל על הזמן. מישהו אמר לי: אל תדאג, הן מתאמנות לקראת החתונה, להתאפר. אני לא יודע מי יתחתן איתה. היא תספר לילדים סיפורים בלילה, מורשת קרב, 'וואללה שכבנו מארבים, זרקנו רימונים'. ילד יעצבן אותה… קוראים לזה המשפחות החדשות, נכון? שני אבאים. בית משוגעים, פשוט בית משוגעים".

על גיוס הבנות לצה"ל התבטא הרב "אז מה אם תהיה מפקדת פלוגה? שאלה של שיגעון. זה שייך לבית משוגעים. אבל זה ילדה דתית, עזבו את החילונים. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, הן לא יהיו יהודיות בקצה. לא במובן הגנטי, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות, בית, קריירה – ישגעו את כולן, אסור להסכים לזה".

לסיום הרב לוינשטיין עודד את הצעירים להתחתן מוקדם. "חסרים בתים שקמו מתוך מסירות נפש בצבא?", שאל, והסביר  "כשאתה חם מבחינה דתית אתה מחפש 'דוסה', כשאתה נהיה 'בלאי' אתה מחפש 'בלאית'"; עוד הוסיף כי "הבית שלכם ייראה לפי האשה שתבחרו. אנחנו לא קובעים כמעט כלום בבית, יוצאים ב-6 בבוקר חוזרים ב-6 בערב במקרה הטוב, ב-9 בערב במקרה הפחות טוב, ב-11 בלילה במקרה הגרוע. ממילא מישהו אחר מנהל את הבית והילדים. אשה תותחית – יהיה לך בית של תותחית, אשה בלאי יהיה לך בית בלאי, וגם אתה תהיה בלאי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.