ראשי מעונות בית יעקב אצל גפני: "הבטח את הרישום"

מנהלי הרשתות שמפעילות את המעונות יום נפגשו עם יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני בניסיון להבטיח את הרישום לשנה"ל תשע"ז

 

למרות פרסומי משרד הכלכלה בחודש האחרון על פתיחת ההרשמה למעונות יום לשנת הלימודים הבאה, החליטו הרשתות הגדולות לשבש ולעכב את הרישום עד שמשרד הכלכלה יענה לדרישות אותם הם מעלים כבר זמן רב.

בניסיון של הרגע האחרון ובכדי שלא להרחיב עוד יותר את השיבושים שעלולים לעכב ולפגוע בהכנות להפעלת מעונות היום והמשפחתונים המוכרים, נפגשו בתיווך רשת מעונות היום של בית יעקב, מנהלי הרשתות הגדולות שמפעילות את המעונות יום בכל הארץ וביניהם, ויצ"ו, נעמת, אמונה, נאות מרגלית ועוד יחד עם יו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני.

הארגונים דורשים כי משרד הכלכלה יציג התערבות מעשית בכדי לפתור מגוון נושאים, שהועלו זה מכבר ולא זכו למענה הולם. בין היתר: מחסור עצום במטפלות ובגננות, מצוקה קשה וחֶסר בחדרי כיתות ומעונות, הצורך בשיפור התקינה, הסרת חסמים ביורוקרטיים והגדלת תקציבי סיוע להפעלת המעונות. לדבריהם, אי פתיחת הרישום אינו מהלך טכני גרידא, אלא מהותי, משום שהארגונים אינם יכולים להתחייב לעמוד בדרישות בסיסיות, כל עוד נמצא הענף כולו על סף קריסה.

בפגישה עם ח"כ הרב משה גפני ביקשו המנהלים כי בתפקידו כיו"ר ועדת הכספים יקדם את התכניות המדוברות בתקווה שהם יעזרו בתנאים הנוכחים לרשתות להתנהל כראוי לקראת שנת הלימודים הבאה. בסיום הפגישה אמר למנהלים הרב גפני כי הוא יירתם ויפעל כדי שאכן הפרויקט החשוב של המעונות יום יוכל לנוע ולפעול כפי שצריך ומגיע וללא כל עיכובים מיותרים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.